Férfi Ob I: Szolnok-FTC 8-7 – az ötödik meccs dönt

2018szolnokftc01

A Szolnok 8-7-re legyőzte a vendég Ferencvárost a férfi vízilabda-finálé negyedik mérkőzésén, így egyenlített. Az ötödik meccs dönt az aranyról.

Fotó: Szolnoki VSC / facebook

Ma a férfi Ob I döntőjének negyedik mérkőzésére került sor. Mint ismeretes, az állás 2-1 a Fradi javára. Az első két meccset a zöld-fehér együttes nyerte, még a harmadikat a Szolnok.

A mérkőzésen a Szolnok kiválóan védekezett, a blokkoló kezek sűrűjében a vendégek lövései elakadtak. A nyitónegyedben a címvédő játékosai az emberelőnyöket is jól használták ki. Elhúztak a hazaiak, az FTC csak a záró negyedben tudott zárkózni, Manhercz révén. Bár támadhatott a vendégcsapat az egyenlítésért, az nem sikerült, így az ötödik meccs dönt az aranyról.

Részletek később!

Férfi Ob I., döntő, 4. mérkőzés:

Szolnoki Dózsa – FTC-PQS Waterpolo 8-7 (2-0, 3-2, 2-3, 1-2)

Gólszerzők: Mezei 2, Zalánki, Younger, M. Cuk, Hangay, Prlainovic, Aleksic 1-1, illetve Vámos 3, Jansik Sz., Mitrovic, Manhercz, Jaksic 1-1