Férfi Ob I: zárkózik a Kaposvár

20160305ksi-kaposvar01

Fontos három pontot zsebelt be a Kaposvár az középszakaszban. Szécsiék magabiztosan győzték le a sereghajtó KSI-t.

Berta megúszásgólja ( Fotó: vizipolo.hu)

A középszakasz alsóházának második körének nyitányán a KSI fogadta a Kaposvárt. A vendégek voltak  esélyesebbek a meccs előtt, hiszen a sportiskolások az utolsók, míg a somogyiak a negyedik helyen tanyáztak.

A lelátón a Vasas játékosai is megtekintették a meccset, ők egy laza átmozgató edzéssel készültek a BVSC elleni esti összecsapásra, de vissza a meccshez. A Kaposvár már az első negyedben jelezte, hogy győzni akar. Vindisch góljára még Boros tudott válaszolni, azonban Sántavy találatára már nem érkezett válasz a túloldalon. A második nyolc perc is gólváltással kezdődött. Ezek után Kovács és Berta percei következtek, utóbbi kétszer is mattolta a hazaiak kapusát, így 2-6 volt az állás. Horváth János időkérése hatott, egy szépségtapaszra futotta a hazaiaktól, a nagyszünet előtt, Miklós volt erdményes, 3-6.

20160305ksi-kaposvar02

Fogadkozás (Fotó: vizipolo.hu)

A fordulás után, előbb Nikolov majd Kovács egy megúszásból már ötgólosra hízlalta a kaposvári előnyt. Horváth János utóbbinál hevesen reklamált víz fölött ütést, de a bírók nem reagáltak, 3-8. Sőt, már közte hat is állt az eredményjelzőn, amikor a hajrára fordulva Teleki szépített. Ezek után kezdtek elszabadulni az indulatok, Sántavyt végleg cserével ki is szórták, de ezek után is ment az adok-kapok a vízben. Az utolsó nyolc percben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 11-7-re győzött a vendég gárda, így megszerezve második győzelmét a középszakaszban és négy pontra megközelítette az egy meccsel kevesebbet játszó Szentest.

Férfi Ob I. középszakasz, alsóház, 2. forduló::

KSI SE – Kaposvári VK 7-11 (1-2, 2-4, 1-3, 3-2)
Gólszerzők: Miklós 3, Boros 2, Lévai 1, Teleki 1 ill. Vindisch 2, Berta 2, Polovic 2, Sántavy 1, Dobos 1, Juhász-Szelei 1, Kovács 1, Nikolov 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 ill. 0/0
Gól/Emberelőnyből: 0/11 ill. 2/5
Kiállítás cserével: – ill. Sántavy Máté

Horváth János a KSI edzője a vizipolo.hu-nak: Borzasztóan használtuk ki az emberelőnyeinket. Úgy gondolom, ha egy pár fórt be tudunk lőni, szorosabb lett volna az eredmény.

Szécsi Zoltán a Kaposvár játékos-edzője: Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. Azt kértem a fiúktól, hogy bármi történik, ne legyen törlesztés. Nagyon szépen köszönöm a játékosok türelmét, hogy hajlandóak voltak elviselni a pofonokat.