Férfi válogatott: kétgólos győzelem és csoportelsőség

(MTI Fotó: Czagány Balázs)

A Märcz Tamás csapata Győrben verte az orosz válogatottat.

A mérkőzés előtt több változást kellett eszközölnie szövetségi kapitányunknak, hiszen sérülés / betegség hátráltatta meghívottjait.

A mérkőzés elején Lisunov révén vezetést szereztek az oroszok, de erre jött négy magyar gól. Varga, Erdélyi, Sedlmayer majd Vámos is betalált. A második nyolc percben két-két találat született, így háromglós előnnyel várhattuk a második félidőt. A harmadik negyedben is növeltük előnyünket, Sedlmayer és Német is betalált. A záróakkordban azonban két perc alatt három orosz találat is érkezett, így 9-8 volt csak az állás a hajrá előtt. az utolsó percekben Sedlmayer kialakított a 10-8-as végeredményt így csoportelsőként jutott a magyar csapat az Európa Kupába.