Férfi válogatottunk Oroszországot is kipipálta

Budapest, 2017. július 17.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Hét góllal győzött a csapat a világliga és egyben Európa Kupa selejtezőn Oroszországban.

Budapest, 2017. július 17. Varga Dénes a férfi vízilabdatorna B csoportjában játszott Magyarország - Ausztrália mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 17-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

A németek elleni siker után, Ruzában az orosz válogatott ellen kellett helytállni a csapatnak.

Nos, az első negyedben szorosan alakult a találkozó, de végig mi vezettünk, 2-2 után Varga Dénes jóvoltából egygólos előnnyel zárhattuk az etapot. A második nyolc percben kiszakadt a gólzsák. Zalánki majd Varga hármasával már 7-2-re mentünk, a nagyszünetben pedig 8-3 volt ide. A fordulás után nem változott semmi, tovább hízlaltuk az előnyt, ekkor 11-4 állt az eredményjelzőn. Az utolsó nyolc percben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés. A vége 15-8 lett.

Világliga és Európa Kupa selejtező, 2. forduló:

Oroszország-Magyarország 8-15 (2-3, 1-5, 1-3, 4-4)
magyar gólszerzők.: Varga Dénes 5, Erdélyi 3, Kovács Gergő 2, Hárai 1, Pásztor 1, Jansik D. 1, Vámos 1, Zalánki 1