Férfi vízilabda BL – Kikapott az Eger Kragujevacban

image

Fontos mérkőzést veszített el a szerb Radnicki Kragujevac otthonában a ZF-Eger a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában. A két csapat a szerdai találkozó után egyaránt 2 győzelemmel és 3 vereséggel áll az éllovas olasz Pro Recco mögött.

Férfi Bajnokok Ligája, 5. forduló:
    A csoport:
Radnicki Kragujevac (szerb) – ZF-Eger 12-11 (3-3, 3-4, 5-1, 1-3)
—————————————————————-
Az Eger gólszerzői: Hosnyánszky 4, Hárai 2, Szivós 2, Cuk 1, Erdélyi 1, Biros 1

A hazai csapat csak rövid ideg vezetett, inkább az egriek akarata érvényesült, ám elhúzni nem tudott a keményen védekező és helyenként könnyelműen játszó riválisától. A harmadik negyedben azonban remekelt a kapust is cserélő szerb csapat, és 6-7-ről meglépett 11-8-ra. Ekkor szinte minden sikerült a Kragujevacnak, és magabiztosan várhatta a záró felvonást.
    Az Eger keményen harcolt, felzárkózott, ám 12-11 után már nem maradt idő az egyenlítésre.
    A két csapat a következő fordulóban is találkozik, március 4-én Egerben lesz az összecsapás, amelyet a magyar bajnoknak meg kell nyernie ahhoz, hogy komoly esélye maradjon a továbbjutásra. A Pro Recco ellépett a többiektől, és mögötte csak egy továbbjutó hely van, mert a spanyol Barceloneta biztos résztvevője a májusi hatos döntőnek ebből a csoportból.