Férfi vízilabda Euroliga – A Vasas utolsó csoportmeccsén pontot szerzett

image

Öt vereség után döntetlent játszott a Vasas a férfi vízilabda Euroliga negyeddöntős csoportszakaszában: a magyar bajnok  a 6., befejező fordulóban végzett 12-12-re  a horvát Primorje Rijekával.

Eredmény, B csoport, 6. forduló:
TEVA-Vasas-UNIQA – Primorje Rijeka (horvát) 12-12 (5-3, 3-3, 3-3, 1-3)
———————————————————————————————
a magyar csapat góldobói: Katonás 3, Decker, Vörös, Vámos  2-2, Kiss G., Powers, Boskovic  1-1

Több veszíteni valójuk egyértelműen a két magyar légióssal, a pekingi olimpiai aranyérmes Varga fivérekkel, Dániellel és Dénessel felálló vendégeknek volt, hiszen csak győzelem esetén maradt esélyük arra, hogy a csoportelső olasz Pro Recco mögött másodikak legyenek, s ez által bejussanak az EL legjobb négy együttese közé, a Final Fourba. Ugyanakkor a Vasas mind az öt eddigi meccsén kikapván, már biztos utolsóként, tét nélkül szállhatott vízbe a Komjádi uszodában, s egyetlen ösztönzője az lehetett, hogy legalább a kvartett zárótalálkozóján megszerezze első pontját, vagy ha lehet pontjait, és szégyenszemre ne hat kudarccal fejezze be szereplését az első számú kontinentális pólósorozatban.
    Az összecsapás vendéggóllal indult, ám Decker Ádám húzásával és Vörös Viktor közeli góljával fordított a Vasas, sőt – a horvátok egyenlítése után – a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely büntetőjével és az amerikai center, Jeff Powers előnygóljával 4-2-re, majd – Varga Dénes szépségdíjas pattintását követően – az angyalföldiek horvát világbajnoka, Miho Boskovic révén 5-3-ra módosult az állás.
    A második nyolc percben viszont sokáig nem akart változni az eredmény, mígnem a játékrész közepe táján Decker pazar passzt kapott, s nem is hibázta el a lehetőséget (6-3).  Erre villámgyors felelet érkezett (6-4), ám az előző támadásnál rontó Vámos Márton balkeze a legjobbkor villant (7-4). Az újabb „ellencsapás” sem maradt el azonban, ráadásul kétszer is válaszoltak a fiumeiek, emberelőnyből azonban Katonás Gergő remekül célzott (8-6).
    A nagyszünet után sorozatban kapta az esélyt a Vasas, végül a sokadikkal Katonás élt, visszaállítva a háromgólos különbséget (9-6). Szinte rögtön 9-7 lett, utána pedig Varga Dániel lőtt a jobb felső sarokba (9-8), sőt még rosszabb lett a helyzet, mert a Primorjénak az egyenlítés is sikerült. A piros-kékek nyerőemberévé előlépő Katonás szemfüles találatával „hazatért” a vezetés (10-9), sőt a duplázó Vörös jóvoltából kétgólosra nőtt az előny (11-9).
    A befejező negyed  parádés Varga Dénes-lökettel rajtolt el,  a játékrész közepénél pedig már megint egálra álltak a felek,  sőt másfél perccel a  vége előtt már a vendégeknél volt az előny (11-12). Nyerni azonban nem tudtak, mert Vámos egy hat az öt elleni akció lezárásaként  betalált (12-12).
    A döntetlennel a Vasas megszerezte első -és egyetlen – pontját a kvartettben, Vargáék pedig a harmadik helyen végeztek, miután a Pro Recco – Benedek Tibor, Kásás Tamás és Madaras Norbert csapata – legyűrte a négyes másik horvát gárdáját, a Mladost Zagrebet.