Férfi vízilabda ob I – A Vasas legyőzte a Honvédot

image

A bajnoki címvédő, a mostani alapszakaszban harmadik Vasas négy góllal legyőzte a negyedikként zárt, s az angyalföldiektől négy pontnyira levő Honvédot a Vodafone férfi vízilabda ob I  felsőházi rájátszásának harmadik fordulójában, szombaton, a Komjádi uszodában.

Eredmény, rájátszás az 1-4. helyért, 3. forduló:
TEVA-Vasas-UNIQA  – Groupama-Honvéd 9-5 (2-1, 1-2, 4-1, 2-1)
—————————————————————
góldobók: Kiss G. 4, Kovács, Powers, Vörös, Vámos, Boskovic 1-1, illetve Szivós 3, Bátori, Salamon 1-1

Mivel a mostani playoffos rendszerben a legjobb négy együttes alkotta kvartettben mindenki mindenkivel oda-vissza alapon kétszer is megmérkőzik, a harmadik körben a Magyar Kupát ebben a szezonban begyűjtő Honvédnak hasonló ob I-es reményeinek életben tartásához nagyon kellett (volna) a győzelem, s még inkább az érte járó három pont.
    Az ifjú Bátori Bence emberelőnyből szerzett vezetést rögtön az első Honvéd-akció lezárásaként, s – percekkel később – fórból egyenlített a Vasas is: a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely talált be a kétszeres ötkarikás aranyérmes válogatott-társ, Gergely István kapujába, majd ugyanő újabb hat az öt elleni játéknál újfent nagyon pontosnak bizonyult (2-1).
    A második negyedben Szivós Márton büntetőből egalizált, de Kovács Róbert távoli bombával "visszalőtte" a Vasas-vezetést (3-2). Bátori ötméterest rontott, viszont Salamon Ferenc "mérföldes" lökete célba ért, így a nagyszünetet "iksznél" kezdhették a csapatok.
    A harmadik nyolc perc első fontosabb momentumaként a bajnokcsapat amerikai centere, Jeff Powers erőszakolt be egy ziccerhelyzetet, a választ az újabb büntetőt már vállaló és be is lövő Szivós adta meg hatásosan (4-4). Erre a másik Vasas-center, az ezúttal átlövőként jeleskedő Vörös Viktor "reflektált", aztán – miközben a vendégek játéka egyre pontatlanabbá vált – a labdaszerzést követően megúszó Kiss harmadszor is eredményes volt egykori csapata ellen, sőt a "piros-kék trilógia" záróelemeként emberelőnyből Vámos Márton is betalált (7-4).
    A befejező játékrész elején a meccs legszebb jelenetét produkálta Kiss, aki egy lepattanó labdát reflexszerűen pofozott vissza a Honvéd hálójába (8-4), negyedik gólját is megszerezve. A Honvéd továbbra sem tudott igazán veszélyes lenni, Miho Boskovic, az angyalföldiek horvát világbajnoka pedig a javára megítélt ötméteresből végleg lezárta az esetleges nyitott kérdéseket (9-4). A vendégek erejéből már csak a szépítésre tellett: Szivós használt ki egy fórt (9-5), de gyaníthatóan ezúttal nemcsak a meccset veszítette el a Honvéd, hanem a döntőbe jutás esélyét is.