Férfi vízilabda ob I – Szegedi siker a vidéki fellegvárak csatájában

image

Vereséggel ért véget a címvédő Eger szegedi fellépése a Vodafone férfi vízilabda ob I 4. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén: a legutóbbi szezonban harmadikként végzett hazaiak két góllal nyertek a bajnokcsapat ellen.

eredmény:
Szeged-Beton VE – ZF-Eger 7-5 (2-2, 1-1, 3-1, 1-1)
————————————————–
a legjobb góldobók: Younger 2, illetve Bundschuh, Biros 2-2
Előrehozott Bajnokok Ligája-találkozónak is beillett a vidéki rangadó, hiszen a BL-főtábla zágrábi sorsolásán az egyik négyes csoportban aznap "hozták össze" a két magyar együttest, amely azonban most még "sima" első osztályú hazai bajnoki keretében küzdött meg egymással.
A nyitány a hevesi alakulaté volt, amely a bő válogatott kerethez tartozó Bundschuh Erik két találatával meglépett, de a nagyszünet előtt már döntetlenre (3-3) álltak a felek.
A harmadik negyedben aztán nagyobb sebességfokozatba kapcsoltak a szegediek, akik pontosabban is céloztak, s megléptek a vendégektől: a Tisza-partiak háromszoros olimpiai bajnokuk, Molnár Tamás góljával 6-3-as vezetésre tettek szert.
Az egriek a szintén háromszoros ötkarikás aranyérmes Biros Péter révén 6-4-re alakították az állást, a befejező nyolc percben azonban már nem tudtak közelebb férkőzni a Szegedhez, amely végül 7-5-re diadalmaskodott.