Fiatalok a dobogón

Lakatos Tamás rendkívül szoros mérkőzésen maradt alul a felnőtt asztalitenisz Top 12 bajnokság döntőjében az immár kétszeres győztes Kosiba Dániellel szemben. Hartbrich Leonie és Szita Márton a dobogó harmadik helyére állhatott fel.

Pusztai Viola Aranyat idén még nem nyertek, de már dobogóra állhattak fiatalok a felnőtt asztalitenisz Top 12 bajnokságon. A nők mezőnyében az elsőéves ifjúsági Hartbrich Leonie bronzérme igazi bravúr, a férfiaknál a párosban ifjúsági Európa-bajnok Lakatos Tamás és Szita Márton is bizonyította, hogy övék a jövő.

A tizenhat éves Hartbrich Leonie bronzérmet nyert a felnőttek között Forrás: MOATSZ

A tizenhat éves Hartbrich Leonie bronzérmet nyert a felnőttek között  •  Forrás: MOATSZ

Hartbrich Leonie magát is meglepte azzal, hogy sikerrel vette a csoportját, ezért a döntőbe jutást nem is tartotta reálisnak a sokkal tapasztaltabb Braun Éva ellen. Persze ez nem jelenti azt, hogy feltartott kézzel állt volna az asztalhoz, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a nála harminc évvel idősebb Postás-játékos csak meglehetősen szoros szettekben tudta legyőzni 4-0-ra a Szekszárd tizenhat éves játékosát. Aki természetesen a bronzéremnek is nagyon örült, hiszen fülig érő szájjal mosolygott a dobogón.

A húsz éves Szita Márton ugyancsak boldogan vette át a harmadik helyért járó érmet. Az elődöntőben a későbbi győztes Kosiba Dánieltől kapott ki 4-1-re, azonban a teljesítményét nyugodtan kiteheti az ablakba, hiszen remekül játszott a versenyen.

Lakatos Tamás közel volt a győzelemhez Forrás: MOATSZ

Lakatos Tamás közel volt a győzelemhez  •  Forrás: MOATSZ

Nem különben a szintén húszéves Lakatos Tamás, aki mindössze egy vereséget gyűjtött be a viadalon, bánatára: éppen a döntőben. A négy között a címvédő Fazekas Pétert múlta felül 4-0-ra, az aranyéremért vívott harcban azonban rendkívül szoros csatában maradt alul 4-2-re – Kosibával szemben, aki amúgy  a női győzteshez, Madarász Dórához hasonlóan másodszor nyerte el a felnőtt Top 12 bajnoki címét. 2008-ban tizenhét éves volt, amikor felállhatott a dobogó legfelső fokára.

FELNŐTT ASZTALITENISZ TOP 12-BAJNOKSÁG, ORMAI LÁSZLÓ CSARNOK
Férfiak.
Elődöntő: Lakatos Tamás (Saarbrücken)–Fazekas Péter (Celldömölki VVSE) 4-0 (11-6, 11-9, 11-6, 11-4), Kosiba Dániel (Linz AG Froschberg)–Szita Márton (TTC Frickenhausen) 4-1 (11-8, 7-11, 12-10, 11-5, 11-5)
Döntő: Kosiba Dániel–Lakatos Tamás 4-2 (8-11, 11-3, 16-14, 4-11, 12-10, 11-8)
Nők.
Elődöntő: Madarász Dóra (Szekszárd AC)–Tóth Edina (Szekszárd AC) 4-1 (11-3, 11-4, 11-8, 10-12, 11-5), Braun Éva (Postás SE)–Hartbrich Leonie (Szekszárd AC) 4-0 (11-8, 11-8, 11-4, 11-7)
Döntő: Madarász Dóra–Braun Éva 4-1 (11-9, 11-8, 11-6, 4-11, 11-4)