FISU: Molnár Dávid veretlenül zárt csoportjában

A kínai Csengtuban zajló Egyetemi Világjátékokon, férfi asztaliteniszezőink számára kedden befejeződtek az egyéni verseny csoportmérkőzéseinek küzdelmei. Molnár Dávid újabb győzelmével veretlenül zárta ezt a szakaszt, Huzsvár Erik és Kovács Sebestyén egyaránt második lett, Mihalovity Dominik pedig harmadik.

A csoportmeccsek jelentette akadályt Molnár Dávid vette a legjobban, hibátlan teljesítményt nyújtva. Az utolsó találkozóján a makaói Chi Chan volt az ellenfele, akit óriási csatában, harmincnyolc percnyi küzdelmet követően győzött le. A találkozót a Pécsi Tudományegyetem hallgatója kezdte jobban, bár az első és a második szettben egyaránt hajszálnyi volt csupán a különbség a két játékos között. A legnagyobb csatát a második hozta, Molnárnak 15 pontig kellett mennie, hogy saját javára döntse el annak sorsát. A harmadik és negyedik szettben a makaói mindent megtett az egyenlítésért, ami sikerült is neki. A találkozót eldöntő ötödik azonban egyértelműen Dávidé volt, aki ezzel a győzelemmel a csoportelsőséget is megszerezte.

A legkevésbé szerencsés játékosunk pedig Mihalovity Dominik volt, a hatodik csoportban ugyanis a körbeverésnek köszönhetően a norvég, a szlovák és a magyar játékos egyaránt két-két mecset nyerve zárt. Hiába verte kedden 3-0-ra a nyeretlenül záró Sadawit, a talákozó után csak a számolgatás döntötte el a sorrendet. A szlovák asztaliteniszező végül mindenben a legjobbnak bizonyult, hiszen hét nyert szettjével szemben, csak hármat veszített, és összesen 78 pontot nyert. Bár utóbbiban a maga 77 pontjával a norvég igencsak ott volt a nyomában. Dominik hat szettet nyert, négyet veszített és összesen 71 pontot ért el a három találkozó során.

Kovács Sebestyén is nagy meccset játszott kedden, hiszen a német Hohmeier legyőzéséhez 37 percre volt szüksége, mind az öt szettet kijátszva. A pécsi egyetemista éppen csak elveszítette az elsőt, a másodikat azonban magabiztosan hozva egyenlített. A harmadikban ismét nagy küzdelem alakult ki a magyar és a német ping-pongos között, Kovács azonban jobban koncentrált a végén és ezzel 2-1-es előnyhöz jutott. A német egyenlítést követően az ötödik szett már nagyon tisztán a magyar asztaliteniszezőé volt, mindössze három pontot engedélyezett ellenfelének. Ezzel az is eldőlt, hogy Kovács Sebestyén a veretlen török Gunduz mögött végzett a második helyen öt pontjával, Hohmeiernek pedig meg kellett elégednie a harmadik pozícióval.

Huzsvár Erik is másodikként zárt, miután utolsó csoportmeccsén 3-0-as győzelmet aratott a guineai Bissu felett. Bár a szettek szorosak voltak, igazából nem forgott veszélyben a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatójának győzelme. A japán Yuma magabiztos játékkal, három győzelemmel végzett a 14. csoport élén.

Férfi egyes.
6. csoport:
Mihalovity Dominik – Ahmed Mohammed Saadawi 3-0 (11-9, 11-8, 11-9).
A csoport végeredménye: 1. Daniel Orac (szlovák) 5,2,4/3, 2. Fredrik Meringdal (norvég) 5,2,4/4, 3. Mihalovity Dominik 5,2, 3/4, 4. Ahmed Mohammed Saadawi 3 pont.

13. csoport: Kovács Sebestyén – Nils Hohmeier (német) 3-2 (9-11, 11-6, 11-9, 6-11, 11-3).
A csoport végeredménye: 1. Ibrahim Gunduz (török) 6 pont, 2. Kovács Sebestyén 5, 3. Nils Hohmeier (német) 4, 4. Usukhbayar Tuvshinjargal 3.

14. csoport: Huzsvár Erik – Niran Bissu (guineai) 3-0 (11-8, 11-9, 11-9).
A csoport végeredménye: 1. Yuma Tanigaki (japán) 6 pont, 2. Huzsvár Erik 5, 3. Niran Bissu (guineai) 4, 4. Kanan Panahov (azerbajdzsáni) 3.

24. csoport: Molnár Dávid – Chi Chan (makaói) 3-2 (12-10, 15-13, 5-11, 9-11, 11-5).
A csoport végeredménye: 1. Molnár Dávid 6 pont, 2. Chi-In Chan (makaói) 5, 3. Shing Kee Damian Chia (szingapúri) 4. Ser-Od Gankhuyag 3.