Fölényes győzelem az előszezon utolsó mérkőzésén

A Milan idegenben 6-1-es győzelmet aratott az olasz harmadosztályú Vicenza ellen egy felkészülési meccsen az előszezon zárásaként. A csapat 20 másodperccel a kezdőrúgást követően hátrányba került, azonban könnyedén sikerült fordítani, köszönhetően Rafael Leao és Junior Messias góljának. A szünetben már 4-1 volt a Rossoneri javára Ante Rebic találatával és Dalmonte öngóljával. A második félidőben Fikayo Tomori is betalált, majd Rebic beállította a végeredményt.

VICENZA – MILAN 1-6
Időpont: 2022.08.06. 19:00
Helyszín: Stadio Menti, Vicenza
Gólok: Rolfini (1.) ill. Leao (11.), Messias (21.), Rebic (30., 69.), Dalmonte (31. OG), Tomori (49.)
Sárga lap: Cataldi, Jimenez

KEZDŐCSAPATOK:

LR VICENZA (3-5-2): Brzan; Ierardi, Padella, Bellich; Dalmonte, Zonta, Cataldi, Scarsella, Begić; Rolfini, Ferrari.

Cserék: Confente, Grandi; Corradi, Pasini; Djibril, Favero, Jimenez, Manfredonia, Talarico; Alessio, Busatto, Giacomelli, Oviszach.

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Hernández; Bennacer, Tonali; Messias, Díaz, Leão; Rebić.

Cserék: Mirante, Tătăruşanu; Ballo-Touré, Florenzi, Gabbia; Adli, Krunić, Pobega, Saelemaekers; De Ketelaere, Lazetić.