Fordulatos mérkőzésen győzelem a Chievo ellen

A Milan fordulatos mérkőzésen 3-2-re legyőzte a Chievo Veronát az olasz bajnokság 29. fordulójában, a piros-feketék győztes gólját – a Genoa elleni meccshez hasonlóan – André Silva szerezte.

Sokáig nem kellett várni a Milan vezető góljára a Chievo ellen – a tizedik percen Franck Kessié lódult meg a jobb szélen, laposan középre tette passzába belepaskolt a vendég kapus, a labda azonban Hakan Calhanogluhoz pattant, aki hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1–0).

A 33. percben aztán egyenlített a Chievo, Mariusz Stepinski elé pattant nagy szerencsével a labda, a vendégek támadója pedig közvetlen közelről a milánói kapuba belsőzött (1–1). Mindössze egy perc telt el, és már vezetett is a Chievo. A tizenhatoson belülről kifejelt labda Roberto Inglese elé került, aki 15 méterről nagy gólt rúgott (2–1).

Az 54. percben egyenlített a Milan, miután Patrick Cutrone helyezkedett kiválóan, s egy távoli lövés után a kapusról kipattanó labdát az üres kapuba lőtte (2–2). Gattuso ezúttal is remekül cserélt: a kispadról beküldött André Silva a 82. percben döntött: a portugál csatár egy szöglet után az egyik védőről visszapattanó labdát két méterről a vendégek kapujába vágta (3–2).

Kessié a hosszabbításban még kihagyott egy büntetőt, de Milan végül így is 3–2-re megnyerte a mérkőzést és három fontos ponttal gazdagodott.

MILAN – CHIEVO 3-2

Időpont: 2018.03.18. 15:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Mariani
Gólszerzők: Calhanoglu (20.), Cutrone (52.), André Silva (82.) ill. Stepinski (33.), Inglese (34.)
Sárga lapok: Kessié, Calhanoglu, Biglia ill. Depaoli, Jarosynski, Giaccherini, Stepinski, Cacciatore

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Borini (André Silva 60.), Bonucci, Zapata, Rodriguez; Kessié, Biglia, Bonaventura; Suso, Cutrone (Musacchio 83.), Çalhanoglu.

Cserék: A. Donnarumma, Storari, Antonelli, Conti, Gomez, Mauri, Locatelli, Montolivo, Tiago Dias, Tsadjout.

CHIEVO (4-4-2): Sorrentino; Cacciatore, Tomovic, Bani, Jaroszynski; Castro (Pellissier 87.), Radovanovic, Depaoli, Giaccherini (Hetemaj 71.); Stepinski, Inglese (Birsa 76.).

Cserék: Seculin, Confente, Dainelli, Gobbi, Cesar, Rigoni, Bastien, Gaudino, Pucciarelli.