Formula Junior: Villanyfényben az autók

F1

2016. szeptember 22. csütörtök, 18:32

Rengeteg kérdés merült fel az utóbbi két hétben, főleg, hogy az új tulajdonos mit fog kezdeni a sporttal, és hogy a Mercedesek szenvedni fognak-e a villanyfényben. Ebben a cikkben a szingapúri hétvége eseményeit dolgozzuk fel.

Kolbert Márió, a Formula Junior sorozat szerzője 14 éves, a Formula-1-et 2008 óta követi, eddig pedig egy időmérőt és futamot sem hagyott ki. Összefoglaló cikkeiben feleleveníti az egyes versenyek eseményeit, és értékeli a legfontosabb pillanatokat.

Időmérő

A Q1 óriási meglepetését Vettel kiesése okozta, rajta kívül még Ocon, Wehrlein, Palmer, Nasr és Magnussen búcsúzott. A Q2 nem tartalmazott különösebb izgalmat, Ericsson, Grosjean, Gutierrez, Button, Massa és Bottas esett ki. Az időmérőt Nico Rosberg nyerte 1:42.584-es idővel, mögötte Ricciardo és Hamilton végzett.

Futam

Rengeteg tipp volt a Safety Carral kapcsolatban erre a hétvégére, hányszor fog bejönni, bejön-e? A válaszra nem kellett sokáig várni, hiszen a rajt pillanatában Nico Hülkenberg ütközött a falnak, így előidézve az első lassú szakaszt. A biztonsági autó hamar elhagyta a pályát, talán túl hamar, mert a célegyenes végén még egy pályabíró a pályán tartózkodott, ezzel izgalmas pillanatokat okozva. A 10. körben a két Mercedes kapott olyan üzenetet, hogy óvják a fékeket, mert gondok lehetnek belőle. 10 körrel később Kvjat és Verstappen talált egymásra. A 33. körben Raikkönennek sikerült megelőzni Hamiltont, így a britnél következett a „B” terv. 4 körrel később Bottas kényszerült feladni a versenyt. Az utolsó 15 kör a Mercedes és Red Bull számára egy rövid sprintverseny volt. A versenyt Nico Rosberg nyerte, mögötte Daniel Ricciardo, majd pedig Lewis Hamilton ért célba.

Csapatok értékelése

Mercedes (538 pont): Mindenki arra számított, hogy majd a Mercedes ugyanúgy hátrébb lesz, mint tavaly, erre hihetetlenül megcáfolták a közvéleményt. Nem véletlenül, Rosberg nyert, Hamilton a 3. lett. A német pilótának kitűnő hétvégéje volt.

Red Bull (316 pont): Ricciardóval nagyon jó versenyt futott a csapat, de Verstappen rossz rajtja teljesen megváltoztatta a verseny formáját.

Ferrari (301 pont): Vettel nagyon szépen zárkózott fel a piros autóval. Raikkönennel lett volna lehetőség a dobogóra, de nem volt jó a taktika, túl sokáig hagyták a finn pilótát kint a végén.

Force India (112 pont): Sikerült a Williams előtt maradni, igaz csak 1 ponttal. Perez 8. lett, csapattársa kiesett.

Williams (111 pont): Nem volt túl jó hétvégéjük, nagyon szenvedtek, kiestek a Q2-ben. A versenyen Massa a 12. lett, míg Bottas kiesett.

McLaren (54 pont): Javul a csapat, ez teljes mértékben látszik, Alonso 7. lett, Button búcsúzni kényszerült idő előtt.

Toro Rosso (47 pont): Kvjat óriási versenyt futott Verstappen ellen, újra lehetett látni, hogy igenis a Formula-1-be való az orosz pilóta, hiszen pontot is szerzett, 9. lett, Sainz a 14.

Haas (28 pont): Egyre jobban esik vissza a csapat, Grosjean rajthoz sem tudott állni, Gutierrez a 11. lett, éppen lemaradva a célbaéréstől.

Renault (7 pont): Újra sikerült pontot szereznie a csapatnak, hiszen Magnussen a 10. helyen ért célba, csapattársa a 15. lett.

Manor (1 pont): Úgy látszott a hétvége elején, hogy itt még akár tudnak pontot szerezni. Ez végül nem így lett, mert a 16. és a 18. helyen értek célba Wehrlein és Ocon sorrendben.

Sauber (0 pont): A pontszerzés még mindig nem sikerült, és már alig van hátra a versenynaptárból. Nasr 13., csapattársa a 17. lett.

Statisztika

Ez volt Hamilton 99. dobogója. Hamilton eddig 99. elsősoros rajtjánál jár és 49 győzelemnél tart. Ha összejönne neki minden Malajziában, akkor mindhárom tekintetben egyszerre érné el a kerek számot, illetve mérföldkövet.

Nico Rosberg jubilált, hiszen teljesítette 200. versenyét.