Minden fradista beégett mozdulata volt, hogy mikor áthaladt a Könyves Kálmán körúton, rápillantott az Albert Flórián Stadionra, a Szentélyre. Rápillantott, hogy meggyőződjön róla, otthonunknak semmi baja nem esett.
Labdarúgó-csapatunk új stadionját 2013 márciusában kezdték el építeni, és amint egyre előrébb jártak a munkálatok, rádöbbenhettünk, hogy az a megszokott érzés nem változott. Ezúttal ráadásul mindig van egy-egy új elem, izgalmas felfedeznivaló, így egyre szebbnek és szebbnek látjuk leendő létesítményünket.
A katlan belülről
Ahogy beléptünk az építési területre, azonnal láthattuk: az elmúlt egy hónapban is óriási változások történtek. A stadion betonszerkezete teljes egészében elkészült, és már az acélszerkezet is csak egy kicsiny – a vendégszektornál lévő – részénél hiányzik.
A B-középpel szembeni, kapu mögötti lelátórészen pedig ott állnak a „próbaszékek”, amelyek korábban szurkolóink álló- és ugrálóképességét is kibírták. Belegondolni is félelmetes, hogy körülbelül félév múlva, ezek tízezrei felelnek szurkolóink kényelméért.

A lelátórészek elhelyezése nem túl meredek, könnyedén le lehet sétálni a játéktérhez, amely valóban elképesztően közel lesz a szurkolókhoz.
A „pályán” egyelőre még nem a játékosok, hanem a munkások végzik fontos teendőiket. A leendő középkörtől nem messze egy acélhajlítógép dolgozik szorgosan, amellyel az acélszerkezet hiányzó darabjait készítik elő.
Acéllap az egyik oldalon bemegy, majd a másik oldalon kijön, hogy aztán már az emberi kéz dolgozhasson vele. Leírva nem tűnik bonyolult folyamatnak, mégis rendkívüli jelentősége van, és kivételes szakértelemre van szükség hozzá.

Mindezt megerősíti Boros László építésvezető is, aki elmondta: az építkezésen egyedül a hajlítóüzem külföldi, egészen pontosan német cég. Ez a cég egyébként egész Európában az összes stadion tetőszerkezetéért felel.
A pályáról a stadion Nagyvárad térhez közelebbi oldalához sétálunk, ahol szintén egyre látványosabbak a külső és belső munkálatok. Itt lesz a főbejárat, amely mellett hamarosan üzletek helyezkednek el – ezen a részen lesz megtalálható a múzeum és a Fradi Shop is. Az alsósori üzletek üvegportálja már el is készült, és a főbejárati rész gipszkartonozása is megtörtént.

A főbejáraton befelé haladva a leendő recepciót láthatjuk magunk előtt. E mögött van a vendég-, a játékvezetői-, majd mellette a hazai öltöző. Utóbbi egyébként – akárcsak az egész stadion – európai színvonalú helyiség lesz külön bemelegítő teremmel.
A munkások közben keményen dolgoznak, a beszélgetésünkbe csak egy-egy „Hajrá, Fradi” köszönés hallatszik bele. A háttérben az utóbbi napok lámpapróbájából megmaradt eszközök vannak. A játékteret nem reflektorokkal, hanem a stadion tetején elhelyezett, két sorban egymás mellett és alatt lévő „kisebb” lámpákkal világítják meg. A lelátórészek pedig külön berendezésekkel kapják a fényt.
A lépcsőn felfelé haladva a már nagyobb belmagasságú, és 2000 fő befogadására is alkalmas rendezvényterembe léphetünk be. E fölött találhatók majd az úgynevezett sky boxok, valamint a VIP-részlegek.

A tervek szerint a stadion lelátórészét úgy alakítják ki, hogy az egyes szektorok között, felül is körbe lehessen sétálni. Ilyen kerengőből egyébként alul kettő is található majd, ezekről az utakról tudják megközelíteni szurkolóink a belépési pontokat.
Ezen pontok teher- és tömegbíró-képességét remélhetőleg a lehető legtöbbször próbára teszik drukkereink. Ez ugyanis azt jelentené, hogy létesítményünk a legszebb módon, teltházzal üzemel.