Fradi-siker a Cornexi ellen

Fradi_siker.jpgA Magyar Kupa negyeddöntőjében a Ferencváros hazai csarnokában nyert 35-28–ra a Cornexi ellen. A zöld-fehérek az első negyedóra után átvették a játék irányítását, és bár már tíz góllal is vezettek, végül hétgólos győzelmet arattak a székesfehérváriak felett, így bejutottak a legjobb négy közé.

Magyar Kupa, negyeddöntő

Budapest Bank-FTC – Conexi-Alcoa-HSB Holding 35-28 (16-10)

Kőbányai út, 700 néző

Vezette: Dobrovits, Tájok

FTC: Haris – Mravikova 2, Soós 4, Szucsánszki 7/1, Uhrakova 4, Tóth T. 9, Kirsner 4, Csere: Pastrovics (kapus), Szamoránsky P. 4, Zácsik 1/1, Szamoránsky A., Smidéliusz

Cornexi: Djeric – Balogh B. 7/2, Kordjuk 1, Trishchuk 3, Valová, Vaszari 1, Őri E. 1, Csere: Fekete (kapus), Tápai Sz. 6, Szrnka 4, Nascimento 3/1, Pádár M. 2, Vijunaite,

Büntetők: 3/2 illetve 3/3

Kiállítások: 4 perc illetve 4 perc

Visszafogottan kezdték a mérkőzést a csapatok, és bár Uhrakova találatával a Fradi került előnybe, rövid időn belül fordított a Cornexi, majd az első tizenöt percben is a vendégek akarata érvényesült. Ezt követően azonban Németh András tanítványai átvették a vezetést, és fokozatosan növelték előnyüket a sok hibával játszó fehérváriak ellen. A hazaiak a félidő végéra hat góllal elléptek ellenfelüktől, amit elsősorban a feljavuló Haris kapus teljesítményének, valamint gólerős játékuknak köszönhettek (16-10).

A Ferencváros a folytatásban állva hagyta ellenfelét, és a remeklő Tóth, Soós, Szucsánszky trió vezérletével tíz perc után már tíz góllal vezetett, a székesfehérváriaknál pedig a válogatott Baloghnak nem akadt társa, így a különbség nem csökkent a két gárda között. A hajrára a zöld-fehérek szakvezetője pályára küldte fiatal játékosait, a vendégek részéről pedig Tápai Szabina villantotta fel tudását, de ekkor már ennek nem volt jelentősége, mert a fővárosiak magabiztos győzelemmel léptek tovább a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé (35-28). (www.sportfm.hu)