Fradi-siker a futsal derbin

A budakalászi sportcsarnokban találkozott egymással az Újpest és a Ferencváros férfi futsalcsapata az NB II Keleti csoportjában. Szeptemberben az Elek Gyula Arénában 4:2-re nyertek a zöld-fehérek.

Az első félidőben a zöld-fehérek beszorították ellenfelünket, ám sokáig csak a kapufát találták el, vagy a hazaiak kapusa védett nagyokat. A 17. Bita László átadását Roni Ribeiró váltotta gólra, ezzel szerzett vezetést az FTC: 0:1.

A 19. percben az Újpest kapitánya, Szabó Zsolt Tamás egyenlített szabadrúgásból: 1:1..A második félidő elején Öreglaki Norbert, a góllövőlista éllovasa visszaszerezte a vezetést a zöldeknek: 1:2.

A 31. percben növelte előnyét a Fradi. Soltész szerzett nagyszerűen labdát,  rávezette a védőjére, majd Öreglakihoz passzolt, aki a kilépő kapus fölött átpörgette a labdát, ami a kapuban kötött ki:1.3. A gólkirály-jelölt egy perccel később újabb gólt lőtt:1:4.

Így a Ferencváros 4:1-re nyert és továbbra is a táblázat élén áll, a lila-fehérek pillanatnyilag  hatodikok.