Fradi-ZTE: Tokmac, Esiti és Ikoba is betalált, ijesztő sérülés a 100 perces meccsen

I. félidő:

A volt ferencvárosiak nagy visszatérése Ricardo Moniz egy hónapra szóló eltiltása miatt nem valósult meg teljes egészében a Groupama Arénában, de a zalai kispadon így is ott ült a csapatot irányító Julian Jenner másodedző és Dragóner Attila sportigazgató.

Akik azt láthatták, hogy csapatuk bátran lépett fel az egyértelmű esélyes bajnokcsapat ellen is, de gyorsan hátrányba is került. A 13. percben Marquinhos a kezdőkörből adott nagy labdát Tokmacnak, aki bevezette azt a 16-oson belülre, majd 14 méterről, ballal kilőtte a bal alsót (1-0). Nem sok híja volt azonban, hogy a ZTE viszonylag gyorsan válaszoljon egy még látványosabb találattal. A félidő közepén Meschack egy ügyes csel után, 16 méterről tekert a felső lécre.

Májer, Ikoba és Meschack (másodszor) is veszélyeztetett a folytatásban, de hol nem voltak elég pontosak a vendégek, hol Dibusz tudott védeni. Eközben, a 34. percben a talán legaktívabb ferencvárosi, Marquinhos is próbálkozott, de lövését Demjén hárítani tudta. Maradt az 1-0 a félidőre.

II. félidő:

A játékrészt Tajti lövése és Dibusz védése vezette fel, után viszont egy sajnálatos jelenet zajlott le a Groupama Aréna gyepszőnyegén. Boli és Huszti ütközött a levegőben, mindketten ápolásra szorultak.

A ZTE védője végül felállt fájdalmak közepette, a talán az eszméletét is elveszítő Bolit viszont a mentősök is ápolták egy jó ideig. Végül hordágyon kellett levinni a pályáról a csatárt, aki persze nem is tudta folytatni a találkozót.

A folytatásban egyre inkább dominálni látszott az FTC, jöttek is a hazai helyzetek, der Tokmac, Marquinhos és Ryan Mmaee is kihagyta azokat, miközben a szintén csereként beállt EL-specialista, Zachariassen már a kapuba talált, de a VAR szerint is lesről.

Végül egy védekező középpályás első NB I-es találata döntötte el az összecsapást. A 80. percben, egy szöglet utáni Ryan Mmaee-csúsztatást követően Besic fejelt középre, az érkező Esiti pedig közelről a hálóba passzolt. A játékvezető először lesállás miatt nem adta meg a gólt, de a VAR jelzésére már igen (2-0).

Igaz, a hajrá még így is izgalmas lett, hiszen nem sokkal később szépíteni tudott a vendégcsapat. A 84. percben Szalay bombáját még kiszedte a jobb alsóból Dibusz, de a kipattanóból a góllövőlista élére ugró Ikoba már betalált és szépített (2-1).

Jött aztán a hajrá, benne a 9(!) perces hosszabbítással, de több gól már nem született a 13. forduló zárómeccsén.