Válogatottunk szombat este a budapesti Papp László Sportarénában 7100 lelkes szurkoló biztatásától kísérve játszotta le második csoportmeccsét. Együttesünk rendkívül izgalmas mérkőzésen – amelyen már 4-0-ra is vezetett – 6-5-re kikapott Csehországtól, s így elbúcsúzott a kontinenstornától. A csehekre hétfőn Debrecenben a 2003-as Eb győztese, a legutóbbi torna ezüstérmese, Olaszország vár a negyeddöntőben.
Válogatottunk 7100 lelkes szurkoló előtt vívta meg sorsöntő mérkőzését. A találkozó – amelyet a helyszínen tekintett meg Kisteleki István, az MLSZ elnöke is – kezdőrúgását Christain Karembeu világ- és Európa-bajnok francia labdarúgó, az Európa-bajnokság UEFA-nagykövete, és Garaba Imre (aki nyolcvankét alkalommal lépett pályára a magyar válogatottban) végezte el.
Csehország – Magyarország 6-5 (0-2)
Budapest, Papp László Sportaréna
Vezette: Stephan Kammerer (német), Marcelino Blazquez Sierra (spanyol)
Gólszerző: Resetár a 26., Belej a 33., Dlouhy a 35., Fric a 38., Dlouhy a 39. Kopecky a 40. illetve Dróth a 6., Lódi a 10., Lódi a 25., Dróth a 25., Gyurcsányi a 40. percben
Csehország: Tomás Meller – Martin Dlouhy, Marek Kopecky, David Fric, Lukás Resetár. Kispad: Libor Gercak, Vít Blazej, Radek Polasek, Josef Havel, Michal Belej, Zdenek Sláma, Jan Janovsky. Szövetségi edző: Tomá Neumann.
Magyarország: Balázs Zoltán – Trencsényi János, Lovas Norbert, Nagy Tamás, Angyalos András. Kispad: Reveland Zoltán, Nagy Gábor, Lódi Tamás, Sivák Péter, Madarász János, Gyurcsányi Zsolt, Dróth Zoltán. Szövetségi edző: Kozma Mihály.
Válogatottunk nagy iramban és veszélyesen kezdett, az első percekben négy gólszerzési lehetőséget is teremtett, de nem sikerül bevennünk Meller kapuját. Néhány perc elteltével a csehek felvették a ritmust, s ők is egyre veszélyesebbé váltak. Élénk, jó volt meccs, amelynek hatodik percében a mieink szereztek vezetést: Dróth lőtt a bal alsó sarokba (0-1). Ezután ellenfeleink váltak aktívabbá, átvették a játék irányítását, de a meccs második gólját is mi szereztük: a 10. percben Lódi bombázott a léc alá (0-2). Gyors, és élvezetes volt a játék, mindkét oldalon adódtak lehetőségek (a 16. percben Lódi a felső lécet találta el, a labda onnan a gólvonal mögé pattant, ám a játékvezetők így látták), de az eredmény a szünetig nem változott.
A második félidőt aktívabbak kezdte a hátrányban lévő cseh gárda, ellenfeleink többször lőttek kapura, mint a mieink, de válogatottunk jól védekezett, sőt, ezután is eredményesen támadott: a 25. percben Gyurcsányi átadása után Lódi megszerezte harmadik gólunkat is (0-3). A csehek ezután lehívták kapusukat, mezőnyjátékost küldve be a helyére, amit a mieink nagyszerűen ki is használtak, még a 25. percben egy labdaszerzés után Dróth emelt távolról a hálóba (0-4). A 26. percben Resetár megszerezte a továbbra is "vészkapussal" játszó csehek szépítő gólját, (1-4), majd nem sokkal ezután ellenfeleink a kapufát is eltalálták. A folyamatosan támadó csehek a 33. percben újabb gólt szereztek, ekkor Belej volt eredményes (2-4), majd, a 35. percben Dlouhy is bevette Balázs kapuját (3-4). Érezhetően elfáradtak a mieink, teljesen nyílt volt a hajrá, amelyben a vészkapus, Fritz a 38. percben egyenlített is (4-4). Ez még nem jelentette az izgalmak végét, a 39. percben Dlouhy ismét előnyt szerzett ellenfelünknek (5-4), ám néhány másodperccel ezután Gyurcsányi egyenlített (5-5). A slusszpoén azonban a cseheknek jutott, néhány másodperccel a lefújás előtt Kopecky megszerezte Csehország győzelmet és egyben továbbjutást érő gólját (6-5).
Az A-csoport második helyét Csehország szerezte meg, így hétfőn Olaszországgal kerül szembe a negyeddöntőben. Csoportunk győztese, Azerbajdzsán ugyanezen a napon Ukrajnával játszik Budapesten.
Szombaton a B-csoport két továbbjutója, Ukrajna és Olaszország mérkőzött meg egymással a debreceni Főnix Csarnokban. A mérkőzést 4-2-re Olaszország nyerte, így csoportelsőként az azzurrik maradnak Debrecenben, ahol hétfőn a ma esti cseh-magyar meccs győztesével mérkőznek meg, míg az ukránokra ugyanazon a napon Budapesten az A-csoport győztese, Azerbajdzsán vár majd.
Baptista mesterhármast szerzett
Ukrajna – Olaszország 2-4 (0-1)
Debrecen, Főnix Csarnok
Vezette: Pascal Fritz (francia), Edi Sunjic (horvát)
Gólszerző: Csepornjuk a 22., Pavlenko a 28. illetve Baptistella a 13., Baptistella a 28., Saad Assis a 31., Baptistella a 31. percben
Ukrajna: Vladislav Lisenko – Maxim Pavlenko, Szergej Csepornjuk, Valeríj Legcsanov, Alexander Kondratyuk. Kispad: Vladimir Karadash, Mihajlo Romanov, Dimitríj Ivanov, Jefgenyíj Rogacsov, Dennis Ovszannyikov, Valeríj Zamjatyin, Dimitríj Slicsenko. Szövetségi edző: Gennadij Lisencsuk.
Olaszország: Alexandre Feller – Marcio Forte, Clayton Baptistella, Luca Ippoliti, Saad Assis. Kispad: Stefano Mammarella, Sergio Romano, Vincenzo Botta, Vinicius Bácaro, Cristian Rizzo, Patrick Nora, Gabriel Lima. Szövetségi edző: Roberto Menichelli.
Az olaszok kezdtek veszélyesebben, a találkozó első perceiben több helyzetet alakítottak ki, mint ellenfeleik, ám a befejezéseknél rendre hibáztak, ahogyan az ukránok sem tudtak élni a kontrákból adódó szórványos lehetőségeikkel. Az első gólra 13. percig kellett várni, ekkor Baptistella szabadrúgásból lőtt a léc alá (0-1). Ezután is az azurrik fölényében teltek a percek, ám Roberto Menichelli csapata nem tudta kihasználni helyzeteit.
A második félidő az ukránok számára kezdődött jól, a 22. percben Csepornjuk szép egyéni játék végén egyenlített (1-1). Az olaszokat felrázta a kapott gól, a 28. percben Baptistella ismét megszerezte a vezetést (1-2). Az azzurrik ezután még gyorsabb tempóra váltottak, s a 31. percben kétszer is a hálóba találtak, előbb Saad Assis (1-3), majd Baptistella vette be a kaput (1-4). A 28. percben Pavlenko még szépített (2-4), de a győzelmet Olaszország szerezte meg.
A csoportelső olaszok hétfőn 18 órakor Debrecenben az A-csoport másodikjával (Magyarországgal, vagy Csehországgal), az ukránok pedig ugyanezen a napon 20 órakor Budapesten Azerbajdzsánnal találkoznak a negyeddöntőben.
A 2010-es futsal Eb további menetrendje:
Január 24., vasárnap
Szerbia – Oroszország, Budapest 20. 30 óra
Portugália – Spanyolország, Debrecen, 18. 30 óra
Negyeddöntők:
Január 25., hétfő
1. Azerbajdzsán – Ukrajna, 20 óra
2. Olaszország – Csehország, Debrecen, 18 óra
Január 26., kedd
3. A C-csoport első helyezettje – A D-csoport másodikja, Budapest, 19. 30 óra
4. A D-csoport első helyezettje – A C-csoport másodikja, Debrecen, 17. 30 óra
Elődöntők:
Január 28., csütörtök
Az 1. negyeddöntő győztese – A 3. negyeddöntő győztese, Debrecen, 17. 30 óra
A 2. negyeddöntő győztese – A 4. negyeddöntő győztese, Debrecen, 20 óra
A harmadik helyért:
Január 30., szombat
Debrecen, 18 óra
Döntő:
Január 30., szombat
Debrecen 20. 30 óra
Az Eb csoportbeosztása:
A-csoport
Magyarország
Csehország
Azerbajdzsán
B-csoport
Olaszország
Ukrajna
Belgium
C-csoport
Oroszország
Szerbia
Szlovénia
D-csoport
Spanyolország
Portugália
Fehéroroszország
XLsport – Forrás: Vellum-Sport