Gála Rómában, fölényes győzelem a Lazio ellen

A Milan idegenben 3-1-re legyőzte a Laziót a Serie A 11. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Sinisa Mihajlovic nyolc olasz játékost nevezett a Milan kezdőcsapatába, köztük Gianluigi Donnarummát, a 16 éves kapust. A szerb szakembernek nemcsak laziós játékosmúltja miatt lehetett különleges a vasárnap esti mérkőzés, hanem azért is, mert a Lazióban pallérozódó Dusan fia (aki három évvel fiatalabb csak Donnarummánál) labdaszedőként volt jelen az Olimpicóban.

A Milan kezdett veszélyesebben, és a 25. percben meg is szerezte a vezetést. Alessio Cerci beadása után Federico Marchetti pont Andrea Bertolacci elé ütötte a labdát, ő pedig közelről nem hibázott (0–1). Számára különösen kedves ez a gól, hiszen az AS Romában nevelkedett, és továbbra is óriási Roma-szurkoló. Jó kedve szűk tíz percig tartott, ugyanis sérülés miatt le kellett cserélni.

Az első gólt előkészítő Cerci a 38. percben maga is betalálhatott volna, de éles szögből csak a kapufára tudta rúgni a labdát.

A második félidő elején ijesztő jelenet játszódott le a Milan kapuja előtt: a kapujából kirontó Donnarumma fejbe térdelte Alexet, aki öntudatlanul dőlt el, talán a nyelvét is lenyelte. A brazil védőt le kellett cserélni, helyére Philippe Mexés állt. A francia védő először lépett pályára a mostani idényben, és nem sokáig tétlenkedett, első labdaérintésével a kapuba csúsztatott Giacomo Bonaventura szabadrúgása után. 0–2

A Lazio hiába támadott, csak lesgólig jutott, Carlos Bacca viszont a 79. percben Bonaventura kiugratása után higgadt maradt, és eldöntötte a meccset. 0–3

A csereként beállt Ricardo Kishna révén szépítettek ugyan a római kékek (1–3), ám sokra nem mentek vele. Egymást követő nyolc hazai győzelem után (minden sorozatot figyelembe véve) vereséget szenvedtek az Olimpicóba, a Milan viszont feljött a hatodik helyre – és talán a kis Dusan is örül az apja sikerének. (nso.hu)

LAZIO – MILAN 1-3

Időpont: 2015.11.01. 20:45
Helyszín: Stadio Olimpico, Róma
Játékvezető: Damato
Gólszerzők: Kishna (85.) ill. Bertolacci (25.), Mexés (53.), Bacca (79.)
Sárga lapok: Gentiletti ill. Romagnoli, Bonaventura

LAZIO: Marchetti; Basta, Mauricio, Gentiletti, Lulic; Onazi (Cataldi 46.), Biglia; Candreva (Kishna 63.), Milinkovic Savic (Matri 71.), Anderson; Klose.

Cserék: Berisha, Guerrieri, Braafheid, Radu, Hoedt, Konko, Lulic, Mauri, Morrison, Djordjevic.

MILAN: Donnarumma; De Sciglio, Alex (Mexés 52.), Romagnoli, Antonelli; Kucka, Montolivo, Bertolacci (Poli 35.); Cerci (Honda 81.), Bacca, Bonaventura.

Cserék: Abbiati, Diego Lopez, Calabria, Zapata, De Jong, José Mauri, Suso, Niang, Luiz Adriano.