Gálameccsen nyert a Liverpool a Milan legendái ellen

A 2005-ös és a 2007-es Bajnokok Ligája-döntő újrajátszásaként gálamérkőzést rendeztek Liverpoolban, ahol az angol csapat legendás játékosai 3–2-re legyőzték a Milan korábbi klasszisait.

Egy jótékonysági mérkőzés keretein belül léptek pályára a Milan és a Liverpool legendái az Anfielden, ahol teltház fogadta a csapatokat.

A hazaiak a Dudek – Johnson, Carragher, Hyypia, Agger – Kennedy, Gerrard, Kvarme – Luis Garcia, Fowler, Kuyt kezdőcsapattal álltak fel, míg a milánóiaknál a Dida – Cafù, Costacurta, Kaladze, Serginho – Gattuso, Pirlo, Ambrosini – Rui Costa, Kaká – Inzaghi tizenegy kezdett. A mérkőzés 25. percében Robbie Fowler góljával szerezte meg a vezetést a Liverpool, majd a szünetig meg is tudta tartani az előnyét. A második félidőben egy korai gólnak örülhetett a hazai publikum, Djibril Cissé volt eredményes.

A 61. percben Andrea Pirlo gyönyörű szabadrúgásával szépítettek a vendégek, majd 17 perccel később Giuseppe Pancaro góljával már 2–2 volt a mérkőzés állása.

A hajrában aztán Gerrard szerezte meg a Liverpool győztes gólját, így 3–2-re az angol csapat örülhetett a végén. A meccs bevételét a Liverpool alapítványának adományozták.

LIVERPOOL LEGENDÁK – MILAN GLORIE 3-2

Időpont: 2019.03.23. 16:00
Helyszín: Anfield Stadion, Liverpool
Gólszerzők: Fowler (25.), Cissé (51.), Gerrard (80.), ill. Pirlo (61.), Pancaro (78.)

KERETEK:

LIVERPOOl: Jerzy Dudek, Sander Westerveld, Daniel Agger, Jamie Carragher, Sami Hyypia, Glen Johnson, Alan Kennedy, Björn Tore Kvarme, Jason McAteer, Djimi Traoré, Patrik Berger, Salif Diao, Luis García, Steven Gerrard, Steve McManaman, Vladimír Smicer, John Aldridge, Djibril Cissé, Robbie Fowler, Dirk Kuyt, Michael Owen, Ian Rush.

Vezetőedző: Sir Kenny Dalglish

MILAN: Christian Abbiati, Dida, Valerio Fiori, Marco Storari, Cafu, Alessandro Costacurta, Giuseppe Favalli, Marek Jankulovski, Kaha Kaladze, Paolo Maldini, Alessandro Nesta, Massimo Oddo, Giuseppe Pancaro, Dario Simic, Massimo Ambrosini, Angelo Carbone, Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Rui Costa, Serginho, Marco Borriello, Filippo Inzaghi, Kaká.

Vezetőedző: Carlo Ancelotti

ÖSSZEFOGLALÓ:

The post Gálameccsen nyert a Liverpool a Milan legendái ellen appeared first on AC Milan Club Budapest.