Gálázott a Gladiators, először nyert a Mustangs

Három meccsen is magabiztos siker született az U19-es bajnokságban.

A szép őszi időt a csapatok is meghálálták az elmúlt hétvégén, hiszen nem kis mennyiségben termelték a pontokat. A Budapest Wolves 40, a Budapest Cowbells 50, míg a Gladiators 60 pont fölé merészkedett. Utóbbi együttes mérkőzésének beszámolójával kezdjük.

DSC_0175

A Gladiátorok játéka néhol még bizonytalan volt a Miskolc Steelers ellen, de a TD Store Eagles ellen Nyírábrányban bebizonyosodott, hogy a cívisvárosi alakulat valóban eséllyel pályázik a döntőbe jutásért. Az első félidőben Szűcs Botond fiai gyakorlatilag bedarálták a Sasokat. Ez köszönhető többek között Németi Soma, Boruzs Kevin és Szabó Bálint teljesítményének. Ők nem csak a támadóegységben, hanem a special teamben is maradandót nyújtottak. A 48-12-es első félidő után, a mercy rule életbe lépését követően sem vett vissza a hazai gárda, Gréczy Balázs Németi Soma és Kovács Ádám is egyszer-egyszer mattolta az Eagles védelmét. És ha már védelem, akkor a Gladiators defense is magabiztos játékot mutatva végig állta a sarat. Nekik is köszönhető a 67-12-es végeredmény.

Fotók: Szolnoki Annamária

Gladiators-TD Store Eagles 67-12 (19-6, 29-6, 12-0, 7-0)
Pontszerzők: Boruzs Kevin, Németi Soma 3-3 TD, Szabó Bálint 2 TD, Gréczy Balázs, Kovács Ádám 1-1 TD, Gál Kristóf, Németi Soma 1-1 PAT, Kovács Ádám 3 XP, illetve Molnár Márk, Hamza Milán 1-1 TD.

43308191_2239172912823444_2146144906693836800_n

Rangadónak indult, mégis sima meccs lett belőle. Így írhatnánk le a Budapest Wolves-Fehérvár Enthroners székesfehérvári összecsapást. Utóbbi ugyanis eléggé meggyőző teljesítményt mutatott eddig U17-ben és U19-ben is, így egy kicsit meglepő a különbség. A Farkasok szépen fokozatosan őrölték fel ellenfelüket. Az első félidő után 20-0-s előnyhöz jutottak a fővárosiak többek között Tóth Levente remek passzainak köszönhetően. Az ifjú irányító Róna Ivánt kétszer, míg Varga Tamást egyszer látta el touchdownt érő átadással. A harmadik negyedben nem engedtek ki a Farkasok. Tóth egyszer ismét megtalálta Rónát, majd Pázmándi Krisztiánnak is kiosztott egy TD-passzt. Utóbbit követően Varga egy kétpontost is összehozott. A mercy rule viszont csak az utolsó játékrészben érvényesült Pfisztner Máté mezőnygóljával. A ponteső végül Varga Tamás interception return TD-jével ért véget, a Wolves magabiztos 43-0-s sikert aratott az Enthroners ellen. Ám természetesen a védelem a fővárosiaknál is parádésan teljesített és ezt nem csak a 0 engedett pont bizonyítja. Deim Vilmos például egy forced fumble-t és egy fumble recovery-t is jegyzet. Varga mellett pedig Pázmándinak is volt interceptionje.

Fotó: Enthroners facebook

Budapest Wolves-Fehérvár Enthroners 43-0 (13-0, 7-0, 14-0, 9-0)
Pontszerzők: Róna Iván 3 TD, Varga Tamás 2 TD, Pázmándi Krisztián 1 TD, Varga Tamás 1 PAT, Pfisztner Máté 1 FG és 2 XP.

43386624_10156458444957745_1734240496282238976_n

Az irányítókról szólt a Tatabánya Mustangs és a Győr Sharks vasárnapi küzdelme a bányászvárosban. Mind Patányi Ádám, mind Kovács Barnabás szórta a jobbnál jobb passzokat csapattársaiknak. Az első félidőt a Tatabánya uralta. Ekkor Patányi kezdett már belelendülni a játékba egy futott és egy passzolt TD-vel. Utóbbit Kaiser Dánielnek dobta. Mellette Molnár Ábel futott még egy hatpontost és Tímár János a defense-ből hozott össze egy touchdownt. A Győr a szünet előtt mindössze két TD-vel válaszolt. Azonban a folytatásban már a Sharks játszott jobban. Viszont nem tudták behozni hátrányukat két újabb pontszerzésükkel, mivel a hazaiaknál Kaiser második elkapása eldöntötte a találkozót: 33-28.

Fotó: Mustangs facebook

Tatabánya Mustangs-Győr Sharks 33-28 (14-6, 12-6, 7-8, 0-8)
Pontszerzők: Kaiser Dániel 2 TD, Tímár János, Patányi Ádám, Molnár Ábel 1-1 TD, Szűcs Márk 1 PAT, Magyar Gergely 1 XP, illetve Keller Péter 2 TD, Kovács Barnabás, Kelemen Barnabás 1-1 TD, Kovács Barnabás, Farnadi András 1-1 PAT.

43351621_877975099258102_3360114561049952256_o

A Nyíregyháza Tigers első hazai meccse nem ígérkezett könnyű feladatnak, hiszen a bombaformában lévő Budapest Cowbells-t látta vendégül. A szabolcsiaknál viszont három nagy kieső volt már a találkozó előtt. Dobránszky Joel, Melik Gábor és Lippai Péter sem tudták vállalni a játékot. Emellett az első negyedben a védelem vezére, Panykó Patrik is megsérült. Ezt pedig kihasználta a fővárosi alakulat Dániel Márk és Golita Zoltán is hat pontot érően elkapott egy-egy Kelemen Marcell átadást. A Kolomposok a második játékrészben döntötték el a találkozót. Sorrendben Kelemen Marcell, Papp Kristóf, Kovács Benedek és Márton Zsolt is TD-t szerzett. Ráadásul elindult a futóóra: 42-0. A második félidőre azért összerázta magát a Tigers és keményebben játszott. Igaz, Újabb pontokat nem szerzett, de kilencen tartotta a Cowbells-t, amely így 51-0-ra győzött.

Fotó: Szabó Celesztina

Nyíregyháza Tigers-Budapest Cowbells (0-13, 0-29, 0-3, 0-6)
Pontszerzők: Márton Zsolt 2 TD, Dániel Márk, Golita Zoltán, Kelemen Marcell, Papp Kristóf, Kovács Benedek 1-1 TD, Dániel Márk 1 FG, 1 PAT és 4 XP.