Gálázott a Monarchs, eldőlt a Cowbells sorsa

A Miskolc, a Bratislava és a Wanderers is szárnyal, a Cowbells már nem juthat a döntőig az U19-es bajnokságban.

Újabb nagyszünet vár majd a fiatalokra, miután osztályozó-, és válogatott mérkőzés lesz a következő hétvégéken. Addig is elkápráztattak minket pár izgalmas párharccal.

Mondjuk, ez alól elmarad a Budapest Cowbells és a rendkívül sok tehetséggel megáldott Wanderers összecsapása. A Vándorlók gyakorlatilag az első negyedben lerendezték a meccset, miután 22-0-s előnyre tettek szert. Az előnyüket növelni tudták a második játékrészben, viszont itt már a Kolomposoknak is sikerült pontot szerezniük Nagy Kevin révén. A második félidőben már szorosabb volt a küzdelem, de itt már csak a harmadik negyedben esett pont, azt is a vendégek szerezték, ezzel 36-6-ra megnyerve a mérkőzést. Ez a vereség pedig azt jelenti, hogy a Cowbells már nem juthat be a rájátszásba.

Budapest Cowbells-Wanderers 6-36 (0-22, 6-8, 0-6, 0-0)
Pontszerzők: Nagy Kevin 1 TD, illetve Garajszki Ádám 2 TD, Magos Balázs Molnár Bence, Balaton Róbert 1-1 TD, Garajszki Ádám, Lehmann Albert, Kószó Ádám 2-2 PT.

Sergio Varela, a Budapest Cowbells edzője: Sajnos a többi meccshez hasonlóan sok elejtett labdánk volt. A szünetben nagy hátrányban voltunk, de megbeszéltük a srácokkal és a folytatásban már jobban mentek a dolgok, igaz, a pontszerzés nem sikerült, de a defense már jobban működött. A futójátékot például szinte teljesen lekapcsolták a srácot. Ettől függetlenül még sokat kell javulnunk.

Tokaji Ferenc, a Wanderers defense koordinátora: A Cowbells-nél rengeteg tehetséges játékos van és kemény összecsapást vívtunk velük. Az előző meccshez képest jelentős javulást mutattak a srácok. A defense stabilan állt a lábán szinte az egész találkozón, az offense pedig kiemelkedően teljesített. Köszönjük a Cowbells-nek a vendéglátást!

A vendéglátó Győr Sharks sajnos elszalasztotta a lehetőséget a javításra hazai pályán a Young Guns United ellen. A hazaiak az első félidő után már 20-2-es hátrányba kerültek, mindössze egy safetyvel tudtak szépíteni. Hasonló volt a képlet a második félidőben is, ugyancsak egy kétpontossal iratkoztak fel az eredményjelzőre a Cápák, viszont már csak 6 pontot szerzett ezzel szemben a Young Guns. A Győr végül 26-6-ra kikapott otthon.

Győr Sharks-Young Guns United 6-26 (2-8, 0-12, 0-6, 2-0)
Pontszerzők: Rákóczi Kristóf, punt után kipattogott 1-1 S, illetve Andrukonis Krzysztof 2 TD, Bakos Bence, Farkas Máté 1-1 TD, Horváth László 2 PT.

Vorholt Viktor, a Győr Sharks edzője: A mérkőzésen sok hibával játszottunk. Én személy szerint is sok hibás döntést hoztam. A speciális csapatrészünk az előző forduló szép teljesítménye után kétszer labdát vesztett. Így összesen 6 labdavesztésünk volt. A védelmünk nagyrészt jól dolgozott, viszont egy-egy egyéni hibából ismét nagy játékokat engedtünk az ellenfélnek.

Fábián Krisztián, a Young Guns United edzője:A csapatunknak nehéz felkészülni egy-egy mérkőzésre, mivel nincs közös edzésünk a szezonban. Sok az újoncunk is, és sajnos a sérülések is hátráltatnak minket, de a srácok hite, és a győzni akarása példaértékű. Aki pályára kerül, mindent belead, hogy jobbak legyünk és le tudjuk győzni az aktuális ellenfelünket. A Cápák védelme felkészült ellenünk, nem is működtek az alap játékaink, sőt egy komoly hiba miatt a Győr szerezte meg a vezetést. Változtatnunk kellett az offense stratégián és a támadók ezt a változtatást egész jól megoldották így sikerült pontokat szerezni. A speciál csapatrészünk is jól játszott- kivéve a punt egység, a 2. safety egy rossz punt próbálkozásból született -, így ez is hozzátett a győzelmünkhöz. A védelmünket szeretném kiemelni, hiszen 0 ponton tartották a Sharks offense-t és az ő helytállásuk, sőt pontszerzésük volt az, ami biztosította a győzelmet számunkra.  Nagyon büszke vagyok a srácokra, és az eddig elért 2 győzelmünkre! Köszönöm a Győrnek a sportszerű és jó mérkőzést.14500642_1316545265022145_3801539163844141107_o
A Miskolc Steelers azon az ösvényen folytatta, amit kitaposott magának, azaz újabb győzelmet szerzett, de itt is a végjáték döntött az Újpest Bulldogs otthonában. Az acélvárosiak már az első félidőben meglógtak, itt már azt lehetett hinni, hogy sima vendégsiker lesz. Legalábbis a 0-20 ezt a látszatot keltette. De jött a harmadik negyed és a Kutyák feltámadása. 18 pontot szereztek a hazaiak, amellyel visszajöttek a meccsbe. Az utolsó játékrészben viszont feleszmélt a Miskolc és mindent beleadva két újabb touchdownnal 34-18-ra módosította az állást, ami a végeredmény lett. Viszont még a mérkőzés előtt fontos változás történt a Steelers szakmai stábjában, mivel a felnőttekkel magyar bajnoki címet nyerő Száraz Zsolt lemondott vezetőedzői posztjáról.

Újpest Bulldogs-Miskolc Steelers 18-34 (0-6, 0-14, 18-0, 0-14)
Pontszerzők: Juhász Krisztián 2 TD, Rein Ferenc 1 TD, illetve Szabó Martin 2 TD, Szálkai Patrik, Jónás Máté, Orosz Dénes 1-1 TD, Jónás Máté 4 XP.

Czuprik Zoltán, az Újpest Bulldogs edzője: Nagyon sokat készültünk erre a találkozóra, hiszen tudtuk, hogy egy jó csapat érkezik ide. Sajnos az első félidő nem úgy alakult, ahogy terveztük, bosszantó TD-ket kaptunk. A szünetben rendbe tettük a fejeket és a harmadik negyedben majdnem sikerült megfordítanunk a mérkőzést. A végén viszont kijött a két csapat közti rutinbeli különbség. Ettől függetlenül büszke vagyok a srácokra! A Steelers jól játszott, megérdemelte a győzelmet.

Aggod Péter, a Miskolc Steelers defense koordinátora: A meccs előtt a vezetőedző lemondott, a helyét a junior bajnokságban Varga Zoltán és én vettük át. A mérkőzést a rosszul kezdtük, mivel nem volt meg a kellő koncentráció, de sikerült a fejekben rendet rakni, így a félidőben magabiztosan vezettünk. A folytatásban megint rosszul kezdtük sikerült az ellenfél offense-ének lyukat találnia a defense-ünkön, de a negyedik negyedben változtattunk, és megnyertük a mérkőzést.

Hengerelt a Bratislava Monarchs is a hétvégén, ezúttal hazai pályán a Fehérvár Enthroners-t győzték le a pozsonyi juniorok. Az Uralkodók fokozatosan őrölték fel a vendég Koronázókat, akik legutóbb a Wolves ellen nagy verést kaptak. Most ismételten beleszaladtak a késbe. A Fehérvár most 35-0-ra kapott ki Pozsonyban, amivel már végleg elszállt az esélyük, hogy bejussanak a rájátszásba. Most már a juniorok is készülhetnek a május 8-i osztályozóra.

Fotók: Boda Bence, René Lazovy

Bratislava Monarchs-Fehérvár Enthroners 35-0 (14-0, 7-0, 7-0, 7-0)
Pontszerzők: Jakub Ovecka 2 TD, Peter Stevanak, Martin Gruy, Pavol Hornik 1-1 TD Lukas Dlouhy 5 XP.

Peter Melus, a Bratislava Monarchs edzője: A srácok az eddigi legjobb teljesítményüket nyújtották a bajnokságban. Az offense szépen építette a támadásokat, de a defense is jó napot fogott ki. A védelmünk az Enthroners harmadik kísérleteinek több mint a felét megállította. Az ellenfél ugyan próbált változtatni, de nem sikerült nekik. A mérkőzésen a srácok szinte végig koncentráltak és alig hibáztak. Ez volt a kulcsa a sikerünknek.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners edzője: A nyolcadikai osztályozó miatt több játékos, aki érintett lesz a találkozón az egyáltalán nem vagy csak limitáltan került bevetésre. Ez az év a fejlődésről kell, hogy szóljon junior szinten. Gratulálok a Monarchs-nak a sikerhez!