Game over! A Fiorentina lefocizta a Milant a San Siróban

Szezonbeli negyedik vereségét szenvedte el a Milan, miután hazai pályán 3-1-re kikapott a Fiorentina együttesétől az olasz bajnokság hatodik fordulójában.

Marco Giampaolo nem változtatott az előző meccshez képest és ugyanazt a kezdőcsapatot küldte pályára, mint a Torino ellen, ám 4-3-3-as formációban. Ezúttal is ott volt a kezdőben az új szerzemények közül Theo Hernández, Ismael Bennacer és Rafael Leao.

A 9. percben ígéretes szögből végezhetett el szabadrúgást a vendég együttes, de a védelem blokkolta a lövést. Két percre rá Ribéry ugratta ki Chiesát, akinek az alsóba tartó lövését Donnarumma szögletre tolta. Ezt követően újabb támadást vezetett a Fiorentina: Ribéry két védőt becsapva ziccerbe került, de a lövését hatalmas bravúrral védte Donnarumma, azonban a kipattanót követően Bennacer szabálytalankodott Chiesával szemben és a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyeshez Pulgar állt oda, aki magabiztosan értékesítette (0-1).

Huszonnégy perc elteltével Suso nevéhez fűződött a Milan első kaput eltaláló lövése. A spanyol támadó távolról próbálkozott, de Dragowski a kapu fölé ütötte a labdát. Néhány perccel később egy labdavesztést követően újabb gólt szerzett a Fiorentina, de a játékvezető érvénytelenítette a találatot, mivel Chiesa lesen tartózkodott. A 36. percben Pulgar szabadon lőhetett 18 méterről, azonban a labda elkerülte a kaput.

Az első játékrészben nem született több gól, a csapatok 1-0-s firenzei vezetéssel vonultak öltözőbe.

Az 55. percben a játékvezető hosszas videózás után piros lapot mutatott fel Musacchiónak, aki durván szabálytalankodott Ribéryvel szemben. Három perccel a kiállítás után Pulgar tüzelt távolról, de Donnarumma hárított. A 66. minutumban Calhanoglu labdavesztése után megszerezte második gólját a Fiorentina, ezúttal Castrovilli volt eredményes (0-2).

A második játékrész hajrájában Bennacer szabálytalansága után újabb büntetőt végezhetett el a vendég együttes, amihez Chiesa állt oda, ám Donnarumma kivédte és megmentette csapatát a harmadik kapott góltól. Ami késik, nem múlik elv alapján jött a firenzeiek harmadik gólja: a 78. percben Ribéry becsapta a védelmet és Donnarumma mellett a kapuba gurított (0-3).

Két percre rá válaszolt a Milan: Rafael Leao nagyszerű cselsorozat után a kapuba lőtte a labdát (1-3). Ez volt a mérkőzés utolsó fontos eseménye, ötperces hosszabbítás után a játékvezető lefújta az összecsapást és a Fiorentina 3-1-re nyert a San Siróban.

A Milan sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Serie A-ban.

MILAN – FIORENTINA 1-3

Időpont: 2019.09.29. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: GIacomelli
Gólszerzők: Rafael Leao (80.) ill. Pulgar (14.), Castrovilli (66.), Ribéry (78.)
Sárga lapok: Bennacer, Calabria ill. Milenkovic, Pezzella, Lirola, Benassi
Piros lap: Musacchio (55.)

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernández – Kessié (Krunic 46.), Bennacer, Calhanoglu – Suso (Castillejo 79.), Piatek (Duarte 57.), Rafael Leao.

Cserék: A. Donnarumma, Bonaventura, Borini, Conti, Rebic, Biglia, Paquetà, Gabbia, Rodriguez.

FIORENTINA (3-5-2): Dragowski – Milenkovic, Pezzella, Cáceres – Lirola, Pulgar, Badelj, Castrovilli (Benassi 79.), Dalbert – Chiesa (Boateng 84.), Ribéry (Ghezzal 89.).

Cserék: Terraciano, Ranieri, Sottil, Cristoforo, Ceccherini, Venuti, Zurkowski, Vlahovic, Terzi.