Gattuso: “Egy erősebb csapat ellen veszítettünk”

Gennaro Gattuso, a Milan edzője szerint a csapat megtette, amit meg kellett tennie a Juventus ellen és úgy érzi, hogy az ellenfél egyértelműen jobb volt.

Mint ismert, a Milan hazai pályán 2-0-ra kikapott a bajnokságot veretlenül vezető Juventus ellen a Serie A 12. fordulójában. Az első félidőben Mario Mandzukic szerezte meg a vezetést a torinóiaknak és Gonzalo Higuaín tizenegyesből egyenlíthetett volna, azonban Wojciech Szczesny bravúrral hárított. A meccs hajrájában Cristiano Ronaldo volt eredményes és ezzel beállította a 2-0-s végeredményt.

“Nem szabad kifogásokat keresnünk, sárga lapot vagy mást követelni. Egy olyan csapat ellen veszítettünk, amely egyértelműen erősebb volt nálunk. A Juventus évek óta folyamatosan nyer és minden nyáron egy sztárjátékossal bővül a keretük. Megtettük, amit meg kellett tennünk. Meccsben maradtunk a Juventusszal és a második gólnál túlságosan könnyelműek voltunk, de nem daráltak be minket. Egyes periódusokban jól játszottunk, de a Juventus más szintet képvisel és ezt el kell fogadnunk. Talán a tizenegyes megváltoztathatott volna valamit, de küszködtünk az ellenfél fizikai adottságával és gyorsaságával.” – mondta Gattuso a meccs után.

“Higuaín? Több tizenegyesrúgó is van a csapatban és ők maguk között döntenek. Higuaín állt oda, mert úgy érezte, hogy értékesíteni fogja. Hibázott, de ilyen megtörténik. Az előző szezonban Kessié is rontott tizenegyest. Remélem, hogy Gonzalo bocsánatot kér a játékvezetőtől a viselkedése miatt. Meg kell tanulnia visszafogni magát. Láttam, hogy milyen nyomás nehezedik a vállaira és odaállt a tizenegyeshez a korábbi csapata ellen. Bárki, aki valaha focizott az tudja, hogy könnyen elragadhatnak az érzelmek az ilyen szituációkban. Ő az egyik legfontosabb játékosunk és a különbséget kell jelentenie. Fontos, hogy nyugodt maradjon és félre tegye az idegességet.”

“A Juventus nem csupán Olaszország legerősebb csapata, hanem azonos szinten van az FC Barcelonával és a Manchester Cityvel. Még mindig úgy gondolom, hogy a lefújásig meccsben maradhattunk volna és nagyon közel álltunk, hogy ezt véghez vigyük. A második játékrész első 20-25 percében volt néhány lehetőségünk és elcsentük a labdát az ellenféltől. Nem voltunk elég élesek. Calhanoglunak három vagy négy alkalommal lehetősége lett volna megváltoztatni a játékot, de nem sikerült. Castillejo nem találta a pozícióját, de határozottan jobban teljesítettünk, miután 4-3-3-ra váltottunk.”

Alessio ROMAGNOLI: “Mindent megtettünk, amit lehet, de nem volt sok lehetőségünk a mérkőzésen. Sajnáljuk, hogy veszítettünk, de az ellenfél jobb volt. A Juventus az egyik legerősebb csapat Európában. Mindannyian igyekeztünk, hogy meccsben maradjunk és ne engedjük érvényesülni őket. Sajnáljuk Higuaín reakcióját, túl messzire ment és ő is tudja, hogy hibázott. A válogatott szünet utáni meccs a Lazio ellen alapvető fontosságú lesz. Egy közvetlen riválisunkkal fogunk játszani. A szünetben lesz lehetőségünk arra, hogy feltöltődjünk, hiszen az utóbbi időben három naponta meccseket játszottunk és érezhető a fáradtság. Jól jön a szünet, hogy visszanyerjük az energiánkat és felkészüljünk az idegenbeli meccsre.”

The post Gattuso: “Egy erősebb csapat ellen veszítettünk” appeared first on AC Milan Club Budapest.