Gera döntött a kupadöntőben

A Ferencváros Gera Zoltán második félidőben szerzett fejesgóljával 1-0-ra legyőzte az Újpest FC-t a Magyar Kupa döntőjében.

Derbihez és kupadöntőhöz méltó hangulatban, közel telt ház előtt kezdődött a kilencszeres MK-győztes Újpest és a huszonegyszeres aranyérmes Ferencváros kupadöntője a Groupama Arénában. A Ferencváros kezdte jobban a mérkőzést, a zöld-fehérek az első félórában jelentős fölényben játszottak, dominanciájuk azonban csak helyzetekben mutatkozott meg: az első negyedóra végén Pintér Ádám trafálta telibe 22 méterről a bal kapufát, Böde Dánielnek is akadt néhány lehetősége, az Újpest védelmének volt dolga bőven.

Az Újpest ezzel szemben veszélytelen volt támadásban, egy távoli lövéstől eltekintve Dibusznak nem volt dolga az első 30 percben. A 33. percben Kylian Hazard egy kisebb sérülés miatt cserét kért, helyére Mohl Dávid állt be, ezzel Balogh Balázs átkerült a balhátvéd pozíciójából a középpálya jobb oldalára. A változtatás után kijött a szorításból az Újpest, a félidő utolsó perceiben már a lila-fehérek birtokolták valamivel többet a labdát, de jelentősebb helyzetekig nem jutottak el.

A második félidőt jobban kezdte az Újpest, mint az elsőt, teljesen kiegyenlített volt a mérkőzés, ugyanakkor mindkét csapat fontosabbnak tartotta a kapott gól elkerülését annál, hogy jelentősebb kockázatot vállaljon. Végül a Ferencváros vállalta fel bátrabban a támadásokat, és a 79. percben megtörte a gólcsöndet, Hajnal Tamás jobb oldali szögletét követően a csereként beállt Gyömbér Gábor fejelte a kapu felé a labdát, Gera Zoltán jól érkezett, és 2 méterről a kapu jobb oldalába bólintott (0-1).

A hátralévő percekben elkeseredetten próbált támadni az Újpest, de komolyabb helyzetig sem jutott el, a Ferencváros megőrizte előnyét, és bajnoki cím mellé megszerezte a Magyar Kupa-győzelmet is.

Újpest FC-Ferencváros 0-1 (0-0)
Újpest FC: Balajcza – Heris, Kecskés, Litauszki, Balogh – Cseke, Sankovic – Hazard (Mohl, 33.), Bardhi (Kabát, 85.), Andric (Diarra, 73.) – Lencse
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa (Radó, 46.), Leandro, Ramirez – Gera, Pintér – Varga (Cukic, 87.), Hajnal, Lamah (Gyömbér, 56.) – Böde
G.: Gera a 79. percben