Golf Sztár Szuper Tour: Drámai végjáték Kisorosziban

image

A Kaefer-Heibl Golf Sztár Szuper Tour hivatásos versenysorozat idei harmadik állomásának a T-Cont Kisoroszi Invitational-nek a Magyar Golf Club kisoroszi pályája adott otthont. A kitűnő időben megrendezett viadalon a golfozó sztárok között ezúttal az egykori kunu világbajnok Bohács Zsolt bizonyult a legjobbnak 91 ütéses, kiváló teljesítménnyel, egy ütéssel megelőzve Csomor Csillát és kettővel Kovács Koko Istvánt. A további sorrend Hajdu Steve, Solymos Antal, Fábián László és Némethy Marcsi volt.

A golfozók között a jelenlegi legeredményesebb profi játékos, a cseh hivatásos versenysorozaton kétszer is második helyezést elérő Hahn Roland és a múlt héten egy lengyelországi junior versenyről hatodik helyezéssel hazatért 14 éves amatőr, Rózsa Csilla egyaránt az előírt ütésszám fölött hárommal, azaz 75 ütéssel teljesítette a 18 szakaszt, így kettőjük között rájátszás döntött az elsőségről. Itt végül a rutin döntött, így Hahn Roland megszerezte idei első győzelmét a sorozaton, de Rózsa Csillának sincs oka búslakodni, hiszen a versenysorozat történetében a legjobb eredményt érte el női játékosként. A harmadik helyen a tavalyi összetett győztes, Lugosi Tamás, Csikós Gábor, valamint az amatőr Németh Olivér osztozott 77 ütéssel, míg Lugosi Balázsnak a hatodik helyhez 79 ütés kellett.
A 7-10 éves golfreménységek kilenclyukas versenyét idén harmadik alkalommal is Závaczki Bálint nyerte, megelőzve S. Nagy Leventét és Kötél Bencét.