Góllavina Debrecenben: A Loki kis híján leadta a négygólos előnyét a Honvéd ellen – videó

A válogatott szünetben kinevezett vezetőedző, Srdjan Blagojevic a Budapest Honvéd elleni mérkőzésen debütált a DVSC kispadján az NB I 9. fordulójának szombati játéknapján.

1. félidő

A Loki nagyon jól kezdett, folyamatosan vezette a támadásokat, a 4. percben Bódi tekert kevéssel a bal felső sarok mellé 17 méterről, majd Dzsudzsák is kísérletezett, így egyáltalán nem a semmiből érkezett a hazaiak első gólja. A 15. percben Dzsudzsák remekül ugratta ki Baráthot, aki 16-oson belül, az alapvonalról visszagurított Dorian Babunskihoz, a támadó pedig három méterről a bal alsó sarokba pörgetett a kapufa érintésével.

A 26. percben Szécsi a 16-oson belülről, a jobb oldalról remekül lőtte középre élesen a labdát, ahol érkezett Baráth és néhány lépésről már nem volt nehéz dolga. Ezt követően sem állt le a Debrecen, közönségszórakoztató játékot mutattak be, a 33. minutumban pedig érkezett is az újabb találat: Varga labdaszerzését követően a baloldalon helyezkedő Bódinak passzolt, aki befelé húzott, majd 21 méterről nagy gólt lőtt a bal felsőbe.

A szünet előtt akár nagyobb is lehetett volna a különbség, Dzsudzsák nagy helyzetben azonban 6 méterről az oldalhálóba lőtt, Ferenczi pedig kis híján átemelte Szappanost 40 méterről.

Vastaps közepette vonult az öltözőbe a Loki, amely magasan most játszott a legjobban a mostani idényben, míg a Honvéd védekezésben és támadásban is rengeteg hibát ejtett.

2. félidő

A fordulás után is ugyanott folytatta a két csapat, mint a szünet előtt: a 48. percben Dzsudzsák szabadrúgása után Deslandes hátáról pattant Lagatorhoz a labda, aki 3 méterről a kapuba fejelt.

Ekkor joggal hihette azt mindenki, hogy ez a mérkőzés eldőlt, a Honvéd azonban nem így gondolta.

Az 53. percben Doka jobbról érkező beadását fejelte Domingues öt méterről a kapu közepébe, ezzel pedig vérszemet kapott a Honvéd. Néhány pillanattal később Samperio megpattanó lövése kevéssel csorgott el a jobb alsó mellett.

A 66. percben Deslandes öt méterről mellre vett egy lefejelt labdát, majd kapásból fölé bombázott nagy helyzetben. A Loki szemszögéből kár volt ezért a kihagyott ziccerért, hiszen a 73. percben így már 4-3 állt az eredményjelzőn: előbb Samperio magabiztosan, középre lőtte a Dominguest elleni szabálytalanságért megítélt tizenegyest, majd a frissen pályára lépett Plakushchenko remek passzt adott Jónsonnak, aki 13 méterről a bal sarokba bombázott.

A 74. percben kis híján az egyenlítés is összejött a vendégeknek, Domingues lövését azonban Lagator a kapu torkában állította meg. A hajrában már nem volt nagy egyenlítési lehetősége a Honvédnak – Gomist még ütésért kiállították -, így két teljesen ellentétes félidőt követően végül behúzta a három pontot a Loki és győzelemmel debütált az új tréner.

NB I, 9. forduló

Debreceni VSC–Budapest Honvéd 4-3 (Babunski 15., Baráth 26., Bódi 33., Lagator 48., ill. Domingues 53., Samperio 70. – 11-esből, Jónsson 72.)
Kiállítva: Gomis (91.)

DVSC: Gróf – Bévárdi (Baranyai, 82.), Lagator, Deslandes, Ferenczi – Varga J., Baráth (Dreskovic, 82.) – Bódi (Sós, 59.), Dzsudzsák (Neofytidis, 76.), Szécsi – Babunski (Olawale, 59.).

Honvéd: Szappanos – Doka (Jónsson, 59.), Cirkovic (Lovric, 59.), Prenga, Tamás – Mitrovic (Plakushchenko, 70.), Gomis – Zsótér, Samperio, Kocsis (Ennin, 46.) – Bocskay (Domingues, 46.).

NB I: Egy róka is láthatta, ahogy az Újpest kiüti a gödörbe került Kisvárdát – videó