Görög-verés – csoportgyőztesként megyünk a negyedöntőbe a vízi Eb-n

Három góllal is jobbnak bizonyult válogatottunk a görögöknél.

Fotó: 34th LEN European Water Polo Championship – Budapest 2020  / facebook

Nem is olyan régen, a dunaújvárosi felkészülési tornán találkoztunk a görög együttessel, akkor 9-5-re győztünk.

Most is jól kezdtük a mérkőzést, hiszen Garda talált be, de erre jött két hellén válasz, 1-2. A folytatásban futottunk az eredmény után, még nem Leimeter gólja a 4-4-es eredményt jelentette. A második negyedben 5-5 után átvettük a mérkőzés irányítását és Parkes duplájával már 8-6 volt a nagyszünetben.

A fordulás után növeltük előnyünket, előbb Garda talált be egy ötösből, majd Vályi villant, 10-6. A záróakkordban 11-9-re feljöttek a hellének, de ekkor jött Garda 12-9. A vége 13-10 lett.

A lányok csoportgyőztesként mennek tovább a negyeddöntőbe, vasárnap még a szerbek ellen fejezzük be a csoportot.

Január 17., péntek:
nők, csoportkör, 4. forduló:

Magyarország-Görögország 13-10 (4-4, 4-2, 2-0, 3-4)
Vezette: Margeta (szlovén), Zwart (holland)

Magyarország: Gangl – Máté, Gurisatti 1, Vályi 1, Parkes 3, Keszthelyi, Garda 4. Csere: Szilágyi, Illés 2, Leimeter 2, Gyöngyössy, Rybanska. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Görögország: Diamantopoulou – Tsoukala 1, Eleftherriadou, Avramidou 1, Kotsia 2, E. Plevritou 1, Xenaki 2. Csere: Dimanatopoulou, M. Plevritou 2, Myriokefalitaki, Benekou, Ninou 1. Szövetségi kapitány: Georgias Morfesis