Görögország legyőzve – Bronzérmes leány válogatottunk az ifi Eb-n

ifiebleany2017082301

Faragó Tamás vezette csapat háromgólos hátrányból fordította meg a görögök elleni meccset, és lettek bronzérmesek.

Fotó: Serbia Waterpolo / facebook

Már 4-1, 2-5-re és 3-6-ra is vezetett a görög együttes, innen jött vissza a magyar válogatott. A harmadik negyed hajrájában Utassy dupljávál majd Kékesi találatával már egyenlő volt az állás. A három gólt pedig másfél perc alatt szereztük. Nos, az utolsó nyolc percben sem állt le az együttes. Utassy volt eredményes ismét ötösből, majd Muzsnay góljával már 8-6 volt ide. Az utolsó másodpercekben is kétgólos volt a fórunk, még a görögök a három fórból egyet értékesítettek, így 9-8 lett a végeredmény.

Leány u17-es Eb, bronzmérkőzés:

Magyarország – Görögország 9-8 (1-2, 0-2, 5-2, 3-2)
Gólszerzők: Utassy 3, Muzsnay 3, Petőváry 1, Pap 1, Kékesi 1 ill. Douli 2, Kanetidou 2, Kolitsopolou 1, Ninou 1, Myriokefalitaki 1, Kotoni 1

Az U17-es leány válogatott Eb bronzérmes csapata:

Kapusok: Magyari Alda (POLO SC), Pápai Barbara (UVSE) Mezőnyjátékosok: Muzsnay Fanni (POLO SC), Petőváry Luca (POLO SC), Ármai Zita (POLO SC), Faragó Berta (BVSC), Utassy Kata (BVSC), Szellák Csenge (Tatabánya), Tátrai Szonja (Tatabánya), Pap Mónika (UVSE), Dömsödi Dalma (Szentes), Kudella Panna (Szentes), Kékesi Borbála (Eger)