Grúziai minitornán vettek részt Karakó Ferencék

Újdonsült FIFA-kerettagként először vezetett külföldön Karakó Ferenc.

Ünnepnap volt március 15-e a magyar FIFA-játékvezető életében: először vezetett külföldön nemzetközi kerettagként. A grúziai U17-es elit kör 3. csoportjában a házigazdák bosnyákok elleni nyitómeccsén fújta a sípot, ahol a bosnyákok 2-1-re győztek. A Tbilisziben található Mikheil Meskhi stadionban honfitársa, Theodoros Georgiou és az észak-ír Stephen Donaldson asszisztált neki, a tartalék-játékvezető a szintén észak-ír Andrew Davey volt.

A második fordulóban az orosz-grúz (1-0) találkozón a tartalék-játékvezetői teendőket látta el Karakó Ferenc, miközben az egyik asszisztens az NB I-es Theodoros Georgiou volt.

A zárókörben Tbilisziben Georgiou és a grúz Giorgi Elikishvili asszisztensként, Georgi Vadachkoria pedig tartalék-játékvezetőként segítették a munkáját. A Sakib Malkocevic szövetségi kapitány által irányított Bosznia-Hercegovina válogatottjának a döntetlen is elegendő lett volna a továbbjutáshoz. Az oroszok Stanislav Latsevich révén szereztek vezetést a 12. percben, majd Nedim Hadzic negyedórával később egyenlített. Latsevich klubtársa, a Dinamo Moszkva középpályása, Vjacseszlav Grulev a 66. percben állította be a végeredményt, tehát az oroszok 2-1-re győztek a Karakó Ferenc által vezetett mérkőzésen. Mivel a csoport másik találkozóját Frattesi találatával az olaszok nyerték a grúzok ellen, így az itáliaiak végeztek az első helyen.