Gyilkos számot választott a britek álomszép kedvence

A 25 éves Jo Ankier a brit női atlétika legnagyobb reménysége a 2012-es londoni olimpiát illetően.

A 3000 méteres akadályfutásban jeleskedő atléta éppen ezért szerepet kapott a londoni játékok egyik kampányfilmjében, ami nem volt szokatlan a számára, hiszen megnyerő külseje miatt rendszeresen részt vesz reklámfotózásokon. Ez persze csak az egyik ok, amiért szeretik a britek, a másik, hogy sok büszkeséget szerez hazájának, mint sportoló.

Jo Ankier egészen kicsi korában kezdett futni, hat évesen kilenc számot megnyert az iskolai futóversenyen, ezért a tanárok elhatározták, hogy a következő évben nem a saját korosztályában fog versenyezni, hanem az egy évvel idősebbek között. 13 esztendősen három iskolák közötti viadalt nyert meg zsinórban 800 méteren, ekkor fedezte fel egy atlétaedző, és ettől fogva már nem csak az iskolában, hanem egy klubban is foglalkozott az atlétikával.
Ankier, aki 1500 méteren nyert országos bajnokságot és nemzetközi versenyeket, kétszer nyerte meg a London Marathon junior versenyét, 2005-ben brit rekordot futott a 3000 méteres akadályfutásban, amely szám a fő profilja – és amely nem mellékesen az egyik leggyilkosabb szám az atlétikában.

Szerencséjére 2008-ban már rajta lesz az olimpia műsorán a nők 3000 méteres akadályfutása is, vagyis ha tényleg beváltja a hozzá fűzött reményeket, a 2012-es olimpián nem csak, hogy indulhat, de esetleg dobogó közelbe is kerülhet. Persze nem bánná, ha már Pekingben ott lehetne, amit nem bánnának a brit férfiak sem. Anglia-szerte rajonganak Jo Ankierért, aki az egyik brit bulvárlap szerint a legszebb brit sportolónők közé tartozik, de most az olvasókat is megszavaztatják. A 25 éves futónő előkelő helyen áll, de ő azért jobban örülne neki, hogy neve hallatán inkább az eredményei, mint a szépsége ugrana be a brit újságolvasóknak.