Gyógynövények a tavaszi megfázás ellen

Köhögés, torokfájás, tüsszögés – a kora tavaszi időszakban egymást váltják a kisebb-nagyobb megfázások, amelyek a pihenés és a mézes tea kortyolgatása mellett különféle gyógynövényekkel is orvosolhatók. A bodorrózsa, lángvörös kasvirág, orvosi zsálya és barbadosi cseresznye kivonatai nem csak a köhögés és torokfájás ellen hatékonyak, de különösen jól erősítik az immunrendszert, így általuk megelőzhető a vírusos toroklob és az influenza is.

A kora tavaszi hónapokban lépten-nyomon köhögő, orrukat fújó emberekbe botlunk, így nehéz elkerülni a megfázás kellemetlen tüneteit. A legjobb megoldás időben felkészíteni az immunrendszert a baktériumokban és vírusokban gazdagabb időszakra, de ha ez nem sikerült, természetes segítségünkre lehetnek a sokoldalú gyógynövények.

„A bodorrózsában például háromszor annyi antioxidáns van, mint a zöldteában, és ezzel a szervezet védekezőképességének egyik legnagyobb támasza lehet. Antivirális hatású, aminek az előnyeit elsősorban a vírusfertőzésekkel járó megbetegedések, mint a nátha és az influenza esetén élvezhetjük. A nyákoldásos köhögés, toroklob ellen különösen hatásos, de bakteriális és gombás fertőzésekkel is sikerrel veszi fel a harcot” – mondta el dr. Garay Zsolt fül-orr-gégész szakorvos.

A szakértő azt is hozzátette, hogy a lángvörös kasvirág leveleiből és gyökeréből készült kivonat ezzel szemben nem csak az immunrendszert támogatja, de jelentősen fokozza a fehérvérsejtek működését is, ami a gyulladásokkal járó megbetegedések idején lehet hasznunkra. Sikerrel alkalmazható a betegségek megakadályozására, lerövidítésére, valamint a tünetek hevességének enyhítésére, de kiváló alapösszetevője lehet a nehezen gyógyuló sebek, fekélyek és a nyálkahártya-gyulladás kezelésére szolgáló kenőcsöknek is.

Gyógynövények a tavaszi megfázás ellen

„Az orvosi zsálya illóolaj- és cseranyag-tartalmának köszönhetően kiváló fertőtlenítő, baktériumölő, gyulladásgátló, amit nem csak a meghűléses megbetegedésekben, de a szájápolásban is előszeretettel használnak például fogíny- és torokgyulladáskor. Mivel a zsályának étvágygerjesztő hatása is van, támogatja a legyengült szervezet mielőbbi megerősödését is” – árulta el dr. Garay Zsolt. A barbadosi cseresznye, vagy más néven acerola legnagyobb értékét a benne található C-vitamin adja. Egy darab gyümölcs kilencvenszer több C-vitamint tartalmaz, mint egy meghámozott narancs, bár ez a mennyiség az éréssel együtt fokozatosan csökken. A kereskedelmi forgalomba hozott gyümölcsöt ezért még zölden, éretlen állapotban szüretelik le – évente akár háromszor is. A C-vitamin mellett az acerolában még legalább 150 jótékony összetevőt azonosítottak, ilyenek az A, B1, B2 vitaminok, a vas, magnézium, kálium, kalcium és a foszfor.

„Ezek a gyógynövények egyenként is sikerrel vehetik fel a harcot a megfázás és influenza kellemetlen tüneteivel, de hatásukat összeadva igazi csodaszernek számítanak. Hatóanyagaik leghatásosabban szájspray formájában juttathatók a szervezetbe, mert így védőpajzsot képeznek a garatban és gátolják a szervezetbe került vírusok szaporodását” – zárta a beszélgetést a szakértő.

Kérdezzen szakértőnktől
Kapcsolódó gyógynövények

Forrás: www.egeszsegtukor.hu – RSS