Györfi Alen: "Már edzésen is közel vagyok a top húszhoz!"

image

A hétvégén a magyar motorosok számára hazai pályának számító Brno ad otthont a Superbike világbajnokság futamának. A sorozat egyik előszobájának számító Superstock 1000-ban induló Györfi Alen teljesítményén látszódott, hogy ezúttal nem kell a pályaismeret hiányával megküzdenie.

Az Adrenalin H-Moto Team motorosa a délelőtti szabadedzést követően – ahol a 26. helyen végzett – a délutáni első kvalifikációs tréningen majd 2,5 másodpercet javítva addigi legjobbján a 22. rajtpozícióban várja a folytatást. Ha megőrizné ezt a helyet Alen, akkor idén a legelőkelőbb pozícióból vághatna neki a vasárnapi futamnak, és reális esélye lenne megszerezni első bajnoki pontjait.

Meglehetősen nagy meleg, ugyanakkor szeles idő fogadta a brnói ringen a Superbike világbajnokság mezőnyét. A Superstock 1000-es sorozat egyetlen magyar versenyzője, Györfi Alen végre olyan pályán vehette fel a küzdelmet vetélytársaival, amelyen nemcsak versenyzett már korábban, hanem az idén tesztelni is tudott rajta. Ez meg is látszott a teljesítményén, ugyanis már a délelőtti szabadedzése alkalmával az idei eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta a 2:08.951-es idejével, amivel a 26. helyen végzett.

„A spanyol verseny után megbeszéltük a csapattal, hogy a brnói teszt óta eltelt idő alapján kipróbálunk egy másik beállítást, és ezzel gurultam ki a szeles időben megtartott első szabadedzésre.

Ezek a beállítások nem bizonyultak tejesen rossz iránynak, viszont túl nagy lépésekben gondolkodtunk, ezért nem lettek jók” – fogalmazott kissé elégedetlenül a 21 éves motoros.

Csapata is egyetértett Alennel, így közös döntés alapján visszatértek a korábbi teszten bevált beállításokhoz.  Délután aztán bebizonyosodott, hogy jók voltak Alen megérzései. Egyre gyorsult, és az első időmérő edzés végére a délelőtti eredményét majd két és fél másodperccel túlszárnyalta, és a 22. rajtpozíciót tudhatta magáénak.

„Már a második mért körömben megfutottam a délelőtti legjobbamat, ami rendkívül bíztató és motiváló volt számomra. Folyamatosan gyorsultam, és a friss gumival már sikerült jobbat futnom mint a teszten. Ez most a 22. rajtkockához lett elég, de nagyon közel vagyok a top húszhoz, ami a cél számomra ezen a versenyen. Az biztos, hogy nagyon sokat számított, hogy ismerem a pályát és tesztelhetem itt korábban. Ami igencsak bíztató, hogy most mindössze négy tizedre vagyok csak az előttem lévő versenyzőktől, azaz a második időmérőn egy 2.05-ös körrel jelentősen előre léphetnék a rajtrácson” – jelentette ki bizakodva Alen.

Az eddig mutatott teljesítménye alapján talán kijelenthető, a magyar fiúban benne van, hogy már a kvalifikáción beverekedje magát a legjobb húsz közé, és akkor tényleg nem marad álom az első pontszerzés a Superstock 1000-es sorozat bajnoki vetélkedésében.

A pénteki, első időmérő edzés végeredménye (Superstock 1000)
1. Danilo Petrucci (olasz, Barni Racing Team, Ducati 1098R) 2:03.625, 2. Sylvain Barrier (francia, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 2:04.279, 3. Markus Reiterberger (német, Garnier Alpha Racing Team, BMW S1000 RR) 2:04.086, … 22. Győrfi Alen (magyar, Adrenalin H-Moto Team, Honda CBR 1000RR) 2:06.446.

10.30: a verseny (12 kör, 64,836 km)
A futamot az Eurosport2 élőben közvetíti – vasárnap 10.30 –, míg a szurkolók a hétvége eseményeit folyamatosan nyomon követhetik a facebook-on.

A bajnokság állása (Superstock 1000)

1. . Davide Giugliano (olasz, Althea Racing, Ducati 1098R) 95 pont, 2. Danilo Petrucci (olasz, Barni Racing Team, Ducati 1098R) 69 pont, 3. Lorenzo Zanetti (olasz, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 68 pont, 4. Sylvain Barrier (francia, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 40 pont, … Györfi Alen (magyar, Adrenalin H-Moto Team, Honda CBR 1000RR) még nem szerzett pontot.

A magyarok szereplése a pénteki napon

A brnói futamon induló másik négy magyar versenyző is kitett magáért: a szabadkártyával induló Kispataki Viktor a 22. helyet szerezte meg a Superbike első időmérőjén, míg a Supersport 600-ban induló ifjabb Tóth Imre a 20. , a Németh Balázs helyett motorozó Chrobák János a 29. és a szabadkártyás Kurucz Ferenc a 33. rajthelyet mondhatja a magáénak.

Forrás: Molnár László