Győzelem Görögország ellen is

junioreb201602

U19-es válogatottunk megszerezte második győzelmét a junior Eb-n. Manherczék a görögöket győzték le, a sikerrel nagy lépést tettek a csoportgyőzelem felé.

Az első játéknapon a magyar csapat a máltaiakat verte 22-5-re, míg a görögök két góllal a montenegróiakat, így csoportrangadónak is beillő találkozót játszhatott egymással a két gárda.

A mérkőzés első negyedében 2-2-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ezután a előbb kettő, majd a második nyolc percben már négygólos előnyre tettünk szert. A félidőre azonban visszajöttek a görögök, és 7-5-öt mutatott az eredményjelző. A fordulás után Nagy Ádám majd Biros Barnabás növelte az előnyt, így megnyugtató négygólos előnnyel várhattuk a záróakkordot, 9-5. Az utolsó nyolc percben feljebb jöttek a hellének, de így is 10-8-ra nyertünk.

Holnap az utolsó csoportmeccset Montenegró ellen játssza a válogatott.