Győzelemmel nyitottunk a vízilabda Eb-n

Horvátország nem jelentett gondot.

Érdekesség, hogy még egyszer sem játszott női válogatottunk Horvátországgal az Eb-n.

Nos, a mérkőzésen hamar felavattunk Ratkovicsot, Keszthelyi az elején kettőt is vert neki, majd jöttek szépen a többiek Garda, Illés. A horvátoknak is termett babér, hiszen Buticsot hagytuk üresen, 5-1. A második negyedben kétszer is sikerült mattolniuk Ganglt ellenfelünknek, de 7-3 után, ismét csak a miénkké volt terep, olyannyira, hogy Szilágyi parádés találatával zártuk a negyedet, 12-3.

A fordulás után sem változott semmi, sorra dobtuk a gólokat, amire a horvátoknak nemigen volt válaszuk. A záróakkordban az elején beragadtunk, de utána Szilágyi, Gurisatti és Vályi révén jöttek ismét a gólok, a vége 26-5 lett.

A lányok holnap a szlovákokkal játszanak.

Ami a további összecsapásokat illeti, azokon sem történt meglepetés. Oroszország győzött a legjobban, huszonkilenccel Szlovákia ellen.

Január 12., vasárnap:
nők, csoportkör, 1. forduló:

Magyarország-Horvátország 25-6 (5-1, 7-2, 7-1, 6-2)

Magyarország: Gangl – Máté 2, Gurisatti 3, Vályi 2, Parkes 4, Keszthelyi 5, Garda 2. Csere: Szilágyi 3, Illés 1, Leimeter 1, Gyöngyössy 1, Rybanska 1, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Horvátország: Ratkovic – Miljkovic 2, Carevic, Lordan, Skelin 1, D. Butic 2, I. Butic 1. Csere: Miroslavic, Topic, Bukic, Barisic, Bozan, Trojan (kapus). Szövetségi kapitány: Mario Caleta