Győzött a címvédő, idegenben nyert a Wolves és a Sharks

A Farkasok és a Kolomposok nagy különbséggel nyertek, míg a Gorillák egy field goallal kaptak ki a FEZEN HFL-ben.

A Hungarian Football League a hétvégén elkezdődött. Láthattuk, ahogyan bemutatkozott a két újonc. Azt is, ahogyan ezek az együttesek kikaptak. Illetve egy kiélezett Nyugati rangadónak is szemtanúi lehettünk.DSC_6858

Fővárosi derbinek indult, de végül a Cowbells védelme nem hagyott túl sok momentumot az újonc TD Store Eagles-nek. Az első játékrészben még kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok, amit a 0-0 is mutat, de a hazai pályán játszó Kolomposok megszerezték a vezetést Fóra Kamilló mezőnygóljával. A válasz nem maradt el. Fordítottak ugyanis a Sasok Storcz András elkapásával és extrájával. A hazaiak ezután viszont nem szeppentek meg, Matias Canter elkapásával jött a válasz. Miután az extra kimaradt, szinte minimális előnnyel mehettek a szünetre: 9-7.DSC_6930

A harmadik negyedben továbbra is kiélezett csatát láthattunk. Wágner Olivér viszont eladta a labdát: a Cowbells-nél a játékrész közepén Nagy Kevin szedte le a passzt. Ezt kihasználva növelték előnyüket a Kolomposok: Lakatos Bence elkapása hozott hat pontot a házhoz, majd Roják Richárd a kétpontost is megfutotta. Végül az ’örökifjú’, Cseperkáló Péter is beért. Ezt követte még egy safety, ami beállította a 26-7-es vereséget.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Cowbells-TD Store Eagles 26-7 (0-0, 9-7, 8-0, 9-0)
Pontszerzők: Matias Canter, Lakatos Bence, Cseperkáló Péter 1-1 TD, Eagles 1 S, Roják Richárd 1 PAT, Fóra Kamilló 1 XP és 1 FG, illetve Storcz András 1 TD és XP.

Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője: Kellett nekünk egy negyed, hogy bemelegedjünk. Sajnos a bírók miatt a meccs előtt idegessé váltak a srácok, mert kifogásolták a játékvezetők a sportszárat, illetve az egyik srácunknak egy ütközés miatt egy kicsit lekopott a festék a sisakrácsról. Ez is problémás volt nekik. Az első félidőben nem is voltunk emiatt túl acélosak, sok volt a szabálytalanság, a támadósorunk egy kicsit fegyelmezetlen volt, de a második félidőre összeszedték magukat és végül nyerni tudtunk.

Boda Gábor, a Budapest Eagles vezetőedzője: A vereség ellenére szerintem jól sült el a bemutatkozásunk a HFL-ben. Egy félidőn keresztül tartottuk a lépést a Cowbells-zel, de utána már sajnos a védelmünk elfáradt és a támadósor is pontatlan volt. Emellett edzői oldalon is sokat hibáztam. Ezek közül a legnagyobb, hogy nem próbálkoztunk field goallal. Pedig a Dunaújvárossal tartott edzőtáborban is látszott, hogy a Storcz akár félpályáról is be tudja rúgni. Viszont még látszik néhány helyen, hogy jobban össze kell szoknunk.

A hatszoros bajnok Wolves az újonc Enthroners otthonába látogatott szombaton, ahol összesen csak egy együttes tudott nyerni, még két éve a Budapest Eagles. A Farkasok lettek a másodikak, akik győzelemmel tudtak távozni a FIRST Fieldről.29060822_1718430388214476_3955708065851947478_o

Eseménydús első félidőn voltak túl a csapatok. A Koronázók még nehézkesebben mozogtak, viszont a Wolves egy tavalyhoz képest teljesen megújult arcát mutatta. A fővárosiak domináltak az első negyedben Gecser Máté és Madarassy Kristóf révén már két touchdownnyi előnyt szereztek, Ben Lyons pedig kétszer is berúgta az extrát. A Fehérvár dolgát viszont megnehezítette Zilai János és Ryan Seaberg kiesése is. A második negyedben pedig az újonnan szerzett Darius Lewis egy puntot követően 50 yardot tett meg az end zone-ig 6-7 szerelést kikerülve. A Wolves defense emellett nagyon megkeserítette Erős Márk életét Ágota Balázs és Borek Dávid is sackkelte őt, sőt Lewis és Deák Balázs is egyszer-egyszer leszedte az egyik átadását. 0-20 a félidőben.29060305_1718429708214544_8301604551996303735_o

A harmadik negyedben a Farkasok jól kezdtek, ám a hazai védelem kezdte megnehezíteni a vendégek dolgát. Először Bencsics Márk átadására hamar lecsapott Gyarmati Máté, ezután pedig Jebrai Reagan szerzett meg egy fumble-t. Ám a fővárosi defense is megmutatta magát, ezúttal Merucz Attila sackelte Erős Márkot. A negyedik negyedben dőlt el igazán a találkozó. ekkor a Koronázók egyik legjobbja Gyarmati is megsérült. A találkozót Lenner Péter egy 30 yardos futással döntötte el, utána Elek egy kétpontost is összehozott. Viszont jött végre a szépségtapasz az Enthroners-től, Szakácsi Ákos 65 yardos elkapott touchdownjával és Zách György extrájával. A végén már a fiatalok is lehetőséget kaptak, Benke Ábel például remek futásokkal vetette magát észre. Újabb TD-t viszont Gecser Máté szerzett. Lyons állította be a végeredményt, 35-7-re nyertek a Farkasok.

Fotók: DigitalSport

Fehérvár Enthroners-Budapest Wolves 7-35 (0-14, 0-6, 0-0, 7-15)
Pontszerzők: Gecser Máté 2 TD, Madarassy Kristóf, Darius Lewis, Lenner Péter 1-1 TD, Ben Lyons 3 XP, illetve Szakácsi Ákos 1 TD, Zách György 1 XP.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Gratulálok a Budapest Wolves-nak, megérdemelt sikert arattak. Nem tudtuk azt játszani, amire képesek vagyunk, akkor egy jóval szorosabb találkozót láthattak volna a nézők. Sokat kell dolgoznunk a hibák javításán. Hosszú még a szezon, remélhetőleg a sérültjeink hamar vissza tudnak térni.

Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője: Nem tudtuk, hogy alapvetően mire készüljünk. Nem gondoltuk volna, hogy ilyen különbségű győzelmet aratunk, de nem mondhatjuk el, hogy az ellenfél nem küzdött volna. A fiatalokat igyekszünk minél jobban beépíteni a csapatba, és ahogy látom, egyre több lehetőséget fognak kapnak. Külön kiemelném Homoki Gergelyt, aki kezdő linebacker volt, Benke Ábel és Flaskay Máté csereként volt a pályán, valamint Répászky Botond is egy negyedet végigjátszott. A védelemre büszke voltam, mert jól teljesített, csak egy TD-t kaptak. A DB sor is jól produkált, de ez nem azt jelenti, hogy hátra kell dőlni.

FEZEN_MAFSZ

A holtszezonbeli erősítések alapján a DAK Acél Gorillaz nagyobb célokkal indult neki a HFL-nek és esélyesebbnek is számított a Győr Sharks ellen, hazai pályán. Viszont a Cápák meglepetést tudtak okozni.29681264_1684847274931637_922020813_o

A találkozón mindkét csapat védelme parádés teljesítményt nyújtott, viszont ugyanez a támadósorokról nem mondható el. Az első negyedben oda-vissza vándorolt a labda. Először Arthur Brown szerezte meg Hegedüs Dániel elejtett labdáját, majd Schwarz Ferenc kezéből is kiütötték a malacbőrt, amire Hollósy Kúnó csapott le. Mindkét irányító ráadásul a vakoldalon folyamatosan veszélyben volt. Míg Cody Enmant Tanács Pál sackelte egyszer, addig Krasznai Balázst Csizmazia Tamás kapta el. A Gorillaz-nál még Erki-Kiss Péternek volt egy interceptionje is. 0-0 volt a szünetben.29748062_1684849491598082_1358939180_o

A folytatásban mindkét csapat támadósora javult, de nem olyan mértékben, hogy nyomást tudjon helyezni a másik defensére. A harmadik negyedben Csizmazia és Tanács is egy-egy sacket jegyzett. A negyedik játékrészben viszont először a Dunaújváros odaszegezte az end zonejához a Győrt. Ám a Cápák kijöttek a szorítóból nem is akárhogy. A nyolcyardos vonalról Andres Fernandez juttatta ki a csapatot. Ezt követően Arthur Brown egy félpályás touchdownt szerzett, de visszafújták holding miatt. Fernandez egy reverse után még közelebb hozta a Sharks-ot a pontszerző területhez. Schwarz Ferenc pedig fizikumát kihasználva field goal távba hozta a vendégeket. Kövecses Attila 23 yardról nem hibázott. Megszülettek az első pontok. Ekkor még volt 20 másodperc. Krasznai próbálkozott egy hail maryvel, de Fernandez leszedte a passzt, és ezzel eldőlt. A védelmek dominálta meccset 3-0-ra a Sharks nyerte meg.

Fotók: Becs László

DAK Acél Gorillaz-Győr Sharks 0-3 (0-0, 0-0, 0-0, 0-3)
Pontszerzők: Kövecses Attila 1 FG.

Bachrathy Kornél, a DAK Acél Gorillaz elnöke: Kár ezért a meccsért, fontos lett volna a Győr elleni győzelem a rájátszás eléréséhez. De nincs mit szépíteni rajta, levett minket a pályáról a Sharks defense. Kevés momentumunk volt támadásban, a red zone-ig se jutottunk el, így hiába brillírozott a védelmünk, pont nélkül nem lehet nyerni. Újra kell gondolnunk a dolgokat, a keretünkben ennél több van, de ki is kell tudni hozni belőle a maximumot, ha a Farkasok ellen eséllyel akarunk pályára lépni.

Troy Baker, a Győr Sharks vezetőedzője: Ez a meccs nem volt túl tetszetős, nagyon sokat hibáztunk. Azonban inkább játszunk rosszul és nyerjünk, mint inkább gyenge teljesítményt nyújtva veszítsünk. Örülök, hogy nyertünk, de még van min dolgoznunk. A pozitívum az, hogy a végéig küzdöttünk. A defense kiválóan játszott, de az offense-nek még fejlődnie kell.

Mint ismert, a televíziós szakértők kiválasztják a meccs emberét minden tévés közvetítésen. Az Enthroners-Wolves összecsapáson Darius Lewis, míg a Gorillaz-Sharks találkozón Arthur Brown lett a Powerade MVP.powerade mvp