Győzött a Milan, Rebic gólja döntötte el a mérkőzést

A Milan hétfő este 1-0-ra nyert a Torino ellen az olasz bajnokság 24. fordulójának zárómeccsén. A három pont sorsát Ante Rebic döntötte el, aki a hatodik gólját lőtte a 2020-as évben.

Az első nagyobb helyzetet a Torino alakította ki, a 16. percben Berenguer lőtt a tizenhatoson belülről, de jócskán célt tévesztett. Négy perccel később Ibrahimovic készítette le Paquetának lövésre, azonban Sirigu leért az alsóba tartó lövésre.

A 25. minutumban egy torinói labdavesztés után megszerezte a vezetést a Rossoneri. Castillejo középre tett labdáját követően Rebic kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). Az első játékrész kevés helyzetet hozott, de a Milan pontosabb volt a kapu előtt és előnnyel vonulhatott szünetre, miközben Donnarummának nem volt dolga 45 perc alatt.

Rögtön a szünet után Ibrahimovic került ziccerbe és a lövése éppen elsuhant a kapufa mellett. Az 53. percben egy ellentámadást követően Castillejo puskázott el egy ígéretes helyzetet. Pár percre rá az első kaput eltaláló próbálkozást jegyezhettük fel a vendégek részéről: egy szögletet követően Gigio Donnarumma magabiztosan fogta Belotti fejesét.

A piros-feketék a második játékrészben nem tudták lezárni a mérkőzést, de végül megtartották az egygólos előnyüket és meglett a győzelem.

MILAN – TORINO 1-0

Időpont: 2020.02.17. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Fabbri
Gólszerző: Rebic (25.)
Sárga lapok: Bennacer, Castillejo, Gabbia, Pioli ill. Edera, Rincon, Ansaldi

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-4-1-1): G. Donnarumma; Calabria, Kjær (Gabbia 44.), Romagnoli, Theo Hernández; Castillejo, Kessié, Bennacer, Rebic (Rafael Leao 88.); Paquetá (Bonaventura 68.); Ibrahimović.

Cserék: Begović, A.Donnarumma, Musacchio, Laxalt, Brescianini, Saelemaekers, Maldini.

TORINO (3-4-3): Sirigu; Bremer, Nkoulou, Lyanco (Millico 85.); De Silvestri, Rincon, Lukic, Ansaldi; Edera (Zaza 64.), Belotti, Berenguer (Aina 85.).

Cserék: Rosati, Ujkani, Djidji, Singo, Adopo, Baselli, Meite.