Győzött és rájátszásba jutott a Cowbells 2

A Kolomposok magabiztos sikert értek el a Powerade Divízió I. elhalasztott meccsén.

A hétvége előtt a Budapest Cowbells 2 egy győzelemre volt attól, hogy megelőzze a Nyíregyháza Tigers-t. Egy megtépázott és több kulcsjátékosát nélkülöző DEAC Gladiators-zel kellett megmérkőznie Debrecenben.

DSC_0091

Az időjárás ezúttal nem szólt közbe, nyárias meleg várta a két csapatot a DASE pályán. A Kolomposokon érezhető volt, hogy a győzelemért mindent megtesznek a pályán. A Gladiátorokat viszont láthatóan meggyengítette a sok hiányzó. Az offense nagyon sok hibával játszott, first downt nem is tudott elérni az első félidőben. A Kolomposok főleg a Pézsa Albert-Pusztai Vendel kettősnek köszönhetően haladt előre a pályán. Jól törték az utat, a Cowbells 2 pedig már az első félidőben három labdabirtoklásnyi előnyre tett szert, sorrendben Gyöngyösi Balázs, Pézsa Albert és Rékasi Szabolcs szereztek touchdownt (0-18).

DSC_0145

A második félidőre a defense-t sikerült összeszednie fejben Hanász Róbertnek, hiszen mindjárt a harmadik negyed elején Réz Marcell és Sőrés Gergő révén egy-egy interceptiont is szerzett a DEAC. Ám a támadósor továbbra is küszködött. Ráadásul nagyokat hibázott, amiket a negyedik játékrészben büntetett a Cowbells: Malaczkov Antal vetődött rá egy elejtett labdára az end zone-ban, majd Saliga Norbert csinált egy safety-t. Így a fővárosiak 27-0-ra nyertek Debrecenben és bejutottak a rájátszásba.

Fotók: Szolnoki Annamária

DEAC Gladiators – Budapest Cowbells 2 0-27 (0-6, 0-12, 0-0, 0-9)
Pontszerzők: Gyöngyösi Balázs, Pézsa Albert, Rékasi Szabolcs, Malaczkov Antal 1-1 TD, Saliga Norbert 1 S, Varga Gergely 1 XP