Győzelemmel kezdtek az újoncok

image

Az OTP Bank Liga 1. fordulójában a Pécsi MFC és a Diósgyőr is hazai pályán szerezte meg a három pontot. Az Újpest vereséget szenvedett a Megyeri úton.

Egy félidő alatt döntött a DVTK

DVTK – ZTE FC 4-1 (3-0)

Vezette: Vad II István (Ring György, Szpisják Zsolt)

Gólszerző: Seydi a 28., Luque a 41., Seydi a 45., Gohér a 89., ill. Varga a 85. percben

Kiállítva: Bulatovics a 82. percben

A Diósgyőr a 28. percben váltotta gólra kezdeti mezőnyfölényét, Lippai Ákos ugratta ki Limam Seydit, aki a védők gyűrűjében lövésre vállalkozott, a labda Vlaszák Géza mellett a hálóban kötött ki (1-0). A 41. percben egy nagy védelmi hibát használtak ki a hazaiak, létszámfölényes támadásuk végén José Juan Luque 14 méterről lőtt a kapuba (2-0). Még a szünet előtt növelte előnyét a Diósgyőr, Seydi kapott pontos kiugratást, majd a kapust is kicselezve gurított a hálóba (3-0).

A második félidőben a ZTE nem tudott újítani, de a 86. percben megszerezte a szépítő találatot: egy szöglet után Varga Róbert 6 méterről lőtt a jobb sarokba (3-1). A 4-1-es végeredményt Gohér Gergő állította be, aki Lippai beadása után bombázott a hálóba.

Kihasználta az emberelőnyt a Pécs

Pécsi MFC – Haladás Sopron Bank 1-0 (0-0)

Vezette: Németh Ádám (Farkas Balázs, Butkai Zsolt)

Gólszerző: Horváth a 80. percben

Kiállítva: Halmosi az 56. percben

Az NB II-ből négy év után feljutó pécsiek kissé megilletődötten kezdték első élvonableli mérkőzésüket, a szombathelyiek mezőnyfölényben játszottak, és közelebb álltak a gólszerzéshez. A szünetig azonban nem tudtak vezetést szerezni, a fordulás után pedig Halmosi Péter kiállítása nehéz helyzetbe sodorta őket. A Pécs a 80. percben kihasználta az emberelőnyt, Törtei Tamás bal oldali beadására Horváth Zsolt érkezett, és 8 méterről a kapuba fejelt (1-0). A hajrában a Haladás minden erejét mozgósította az egyenlítés érdekében, de a gól elmaradt, a pécsiek győzelemmel mutatkoztak be az OTP Bank Ligában.

A hajrában nyert a Pápa

Újpest FC – Lombard Pápa Termál FC 0-1 (0-0)

Gólszerző: Marics a 80. percben

Az első félidőben helyzeteik alapján mindkét gárda szerezhetett volna gólt, az újpestiek azonban csak érvénytelenített találatig jutottak, a Pápa pedig kapufát ért el a szünetig. A második félidőben is maradtak ki nagy helyzetek, de végül nem zárult gólnélküli döntetlennel a találkozó: a 80. percben Giorgi Ganugrava remek csellel játszotta tisztára magát, majd Goran Marics elé emelt, aki közelről a hálóba fejelt (0-1), beállítva a mérkőzés végeredményét.