Győzelemmel kezdtük a Telki Kupát

image

A 31. alkalommal megrendezett Nemzetközi Ifjúsági Torna első játéknapján U17-es válogatottunk emberhátrányban játszva nyert Málta ellen.

A mieink Diósdon léptek pályára a Telki Kupa első játéknapján, az ellenfél Málta korosztályos csapata volt. Pisont István szövetségi edző a Dániel Csaba – Baksa Dénes (Nagy Dominik, 51), Fényes Szabolcs, Kovács Tamás, Tamás Krisztián – Szántó Gergő (Szabó Bence, 51.), Asztalos Dávid, Kalmár Zsolt (Medgyes Zoltán, 65.), Vlasics Dániel (Tóth László, 45.) – Farkas Zoltán, Forgács Dávid (Popgeorgiev Pantelis, 51.) összetételű együttest szerepeltette a találkozón.

A mérkőzés nem indult jól válogatottunk számára, a 9. percben Fényes Szabolcs utolsó emberként szabálytalankodott az egyik máltai támadóval, a játékvezető piros lapot mutatott fel védőnknek. Két perccel később kihasználta emberelőnyét a vendég együttes (0-1), és a megszerzett vezetést egészen szünetig megőrizte.

A fordulás után Pisont István négy helyen is cserélt, és a frissítés hamar meghozta az eredményét, az 52. percben egyenlítettünk: Popgeorgiev Pantelis átadása után Farkas Zoltán 10 méterről, balról lőtte ki a hosszú sarkot (1-1). A 63. percben már nálunk volt az előny, egy hosszan előrelőtt labdára Tóth László csapott le, és a kifutó kapus fölött a hálóba emelt (2-1). Az eredmény a lefújásig már nem változott, együttesünk győzelemmel kezdte a tornát. A mieink csütörtökön, 17.30 órakor Felcsúton játszanak a döntőbe jutásért a csoportunk másik meccsét megnyerő horvát válogatottal.