Hamilton a pole-ban hazai közönsége előtt

F1

2016. július 9. szombat, 15:03

Szerző: Balogh Tamás; Fotó: Daimler Media Site

Bár a négykerekes pályaelhagyása miatt törölték az első gyorskörét, a Mercedes brit F1-es pilótáját így sem tudták legyőzni a silverstone-i időmérőn. Rosberg a második, a Red Bullok a Ferrarik előtt.

Felhős időben, de teljesen száraz pályán kezdődött meg a szezon tizedik időmérő edzése Silverstone-ban. Már a kvalifikáció előtt kiderült, hogy csak 21 autót láthatunk majd a pályán, a harmadik edzésen nagy balesetet szenvedő Marcus Ericssont ugyanis kórházba szállították további vizsgálatok céljából, így kénytelen volt kihagyni a Brit Nagydíj időmérőjét. Az első etap végére az is eldőlt, hogy a két Sauber indulhat majd a mezőny végéről vasárnap, hiszen Felipe Nasr zárt az utolsó helyen.

Rajtuk kívül még a két Manor, Jolyon Palmer és a Danyiil Kvjat által a legvégén kiejtett Jenson Button volt kénytelen búcsúzni a további küzdelmektől, vagyis két hazai pilóta is kiesett, noha egy ideig úgy tűnt, hogy a McLaren versenyzője mégis tovább mehet (vissza is szaladt gyorsan a bokszába és beült az autóba), mivel Kevin Magnussen körét vizsgálták.

Hamilton_BritGP_DPPI

Az élen egyébként a Mercedesek végeztek Nico Rosberg, Lewis Hamilton sorrendben – kettejük között csupán 15 ezredmásodperc volt a differencia! A Q2-ben is ők zártak az első két pozícióban, ám ezúttal már bő hét tized választotta el őket egymástól, míg a harmadik helyen végző Max Verstappen ugyanennyivel volt lemaradva a némettől. A kiesés elkerüléséért is nagy csata zajlott: Kimi Raikkönen kétszer is belehibázott a körébe, de végül megmenekült, s Fernando Alonso is bejutott a Q3-ba a McLarennel. Perez, Massa, Grosjean, Gutierrez, Kvjat és Magnussen zártak a top10-en kívül.

A mindent eldöntő utolsó fázis elején is Hamilton kezdett a legjobban, a brit idejét azonban elvették, miután négy kerékkel elhagyta a pályát a Copse-ban, amely közte van annak a három kanyarnak (9-es, 15-ös és 18-as), ahol „zéró toleranciát” hirdetett az FIA. A háromszoros világbajnok azonban így is bezsebelte idei hatodik rajtelsőségét, miután utolsó körébe már nem hibázott bele, így bő három tizeddel maga mögé utasította Rosberget. Verstappen végzett a harmadik helyen, először legyőzve időmérőn Ricciardót, a két Red Bull pedig egyaránt legyűrte a két Ferrarit, akik közül a hátrébb végző Vettel váltócsere miatt még öthelyes rajtbüntetést is kap. Bottas lett a hetedik, Sainz a nyolcadik, a sort pedig Hülkenberg és Alonso zárta.

A 2016-os Formula-1-es évad tizedik futama, a Brit Nagydíj magyar idő szerint vasárnap 14 órakor rajtol majd Silverstone-ban.