Hamilton: Mentsétek meg az USA Nagydíjat!

F1

2015. november 13. péntek, 15:17

Szerző: Dezső Attila, Fotó: ATP

Az austini pályán négyből háromszor diadalmaskodó brit arra kéri az F1 első emberét, hogy mindent tegyen meg annak érdekében, hogy az USA Nagydíj jelenlegi helyszínén folytatódjon tovább.

Ahogyan a Circuit Of The Americas elnöke, Bobby Epstein fogalmazott, derült égből villámcsapásként érintette a pályát és a rajongókat a hír, mely szerint Texas kormánya meghúzta a nadrágszíjat, és 20%-kal kisebb összeggel fogja ezentúl támogatni az austini F1-es nagydíjat. Amellett, hogy a sportág résztvevői mindig is meg szerették volna hódítani az Államokat, a legutóbbi futamuk az idei szezonja lett – csoda, hogy az Austinban már háromszor diadalmaskodó Lewis Hamilton kiállt a szervezők mellett?

A COTA az elmúlt két hétben komoly viharkárokat szenvedett, ráadásul kevesebben is váltottak jegyet a futamra a közvetlenül egy héttel később rendezett Mexikói Nagydíj miatt. „A nagydíj kulcsfontosságú esemény számunkra, hiszen a világ figyelmét Austinra irányítja, és egész évben helyet ad különböző sport- és szórakoztatóeseményeknek” – nyilatkozták a szervezők, akik nem számoltak a költségvetés hat millió dolláros kiesésével.

Lewis Hamilton 2012-ben győztesként avatta fel az austini pályát, tavaly komoly csatában múlta fölül csapattársát, Nico Rosberget, idén pedig a győzelem mellé harmadik világbajnoki címét is begyűjtötte. „Nagyon rossz színben tüntetné fel a sportágat, ha elveszítenénk a versenyünket az USA-ban. Ez a legjobb versenyek egyike, idén pedig magasan a legjobb volt. A sportnak – Bernie-nek és a többieknek – gondoskodniuk kell a folytatásról” – idézte a Crash.net 2008, 2014 és az idei év világbajnokát.