Három csapat is kapott pont nélkül zárt

A Mustangs, a Rangers, a Rebels is győzött a TD Store Divízió II-ben.

Nem borult a papírforma az elmúlt hétvégén a harmadosztályban. Az esélyesebbnek vélt csapatok behúzták mérkőzéseiket, és nem is akárhogy. Mindannyiuk védelme dicséretre méltón teljesített.

60048056_829885210731306_1190787443821903872_o

Szombaton a VSD Rangers a Jászberény Wolverines-t fogadta. A dunakesziek még nyeretlenek voltak a mérkőzés előtt és most volt talán a legnagyobb esélyük arra, hogy megszerezzék első idei győzelmüket. Az első félidőben nagyon ki-ki meccset vívott egymással a két együttes, de végül a második játékrészben Fekete Attila futásával megszerezték a vezetést a hazaiak. Szőke Péter az extrát is értékesítette (7-0). A második félidőben a Rozsomákok dolgát megnehezítette, hogy irányítójuk, Kádár Gergely megsérült, így a támadójáték jelentősen meggyengült. A helyettese, Darázs Kornél azonban rögtön szerzett egy TD-t, ám azt a játékvezetők nem adták meg. A hazaiak az utolsó negyedben végül eldöntötték a párharcot: Fenyő András, valamint Aladics Antonello elkapásaival 21-0-ra nyertek, és megszerezték első győzelmüket a szezonban.

Grafika: Hungarian Football

VSD Rangers – Jászberény Wolverines 21-0 (0-0, 7-0, 0-0, 21-0)
Pontszerzők: Fekete Attila, Fenyő András, Aladics Antonello 1-1 TD, Szüke Péter 3 XP

60401487_830518050668022_330470971485978624_o

Vasárnapra maradt két összecsapás, ezek közül az egyik a Tatabánya Mustangs-Szombathely Crushers 2 találkozó volt. A hazai pályán játszó bányászvárosiak egy hónap pihenő után megmutatták, hogy nem estek ki a ritmusból. Nagy Tamás hozta a tőle megszokott formát, az első negyedben már két TD-passzt dobott, melynek címzettjei Tóth Patrik és Nacsa Boldizsár voltak. Kun Szilárd a sikeres extrák mellett még egy mezőnygólt is értékesített (17-0). A második játékrészben Nagy ismét remekül szolgálta ki az egyik társát, ezúttal Bodnár Istvánt, így magabiztos 24-0-s előnyt szerzett a szünetre a hazai gárda. A harmadik játékrészben tovább hengereltek a Musztángok: Kaiser Dániel futása, Kun újabb field goalja, illetve Magyar Gergely touchdownja már 41-0-ra módosította az állást. Ez pedig azt jelentette, hogy a mercy rule is érvénybe lépett. Az utolsó játékrészben sem vett vissza a tempóból a Tatabánya. Igaz Péter safetyje, valamint Bodnár újabb elkapása sima sikert hozott a Mustangs-nak, amely a rájátszásba jutást is bebiztosította ezzel a győzelemmel.

Tatabánya Mustangs – Szombathely Crushers 2 50-0 (17-0, 7-0, 17-0, 9-0)
Pontszerzők: Bodnár István 2 TD, Tóth Patrik, Nacsa Boldizsár, Kaiser Dániel, Magyar Gergely 1-1 TD, Kun Szilárd 2 FG, Igaz Péter 1 S, Kun Szilárd 6 XP

DSC_2942

A Diósd Saints továbbra is azért küzdött, hogy legyenek meg az első pontok. A Rebels Oldboys ellen nem mutatkoztak erre túl jó jelek. A Lázadók az első negyedben vezetéshez jutottak, Mohácsi Csaba QB sneakjével, majd a fordulás után Lesi Tamás futása és Kis Richárd elkapása hozott újabb pontokat a fővárosiaknak (0-19). A harmadik negyedben a defense is vitt pontokat, Bak Csaba interception returnjével már 26 ponttal vezetett a Rebels, ezt követően pedig Töreki János elkapása módosította az állást 33-0-ra. Az utolsó negyedben a Saints nem kerülte el a mercy rule-t, egy trükkös játék után Szabó Tamás passzol Kisnek, ezzel második touchdownját is megszerezte a mérkőzésen. A végeredményt pedig Szentirmai Zoltán extrája állította be, 40-0-ra nyertek a Lázadók, amivel közelebb kerültek a playoff-ba kerüléshez.

Fotók: Váradi-Király Fotó

Diósd Saints – Rebels Oldboys 0-40 (0-6, 0-13, 0-14, 0-7)
Pontszerzők:
Kis Richárd 2 TD, Mohácsi Csaba, Lesi Tamás, Bak Csaba, Töreki János 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 4 XP