Három gól, három piros – 2-1-re győzött a Milan

A Milan hazai pályán Suso és Borini góljával 2-1-re nyert a Bologna ellen az olasz bajnokság 35. fordulójában és megközelítette a negyedik Atalantát a tabellán.

A Rossoneri a 37. percben Suso találatával szerezte meg a vezetést a Bologna ellen. A spanyol támadónak ez volt a hatodik gólja. Suso középről a tizenhatos vonaláról, három védő gyűrűjében, ballal lőtt a bal alsóba és a kapus nem tudott hárítani (1-0). A 67. percben aztán a csereként beálló Fabio Borini gólra váltott egy kipattanó labdát, amellyel kétgólosra nőtt a hazaiak előnye (2-0).

Hat perccel később egy szögletet követően a kapu előterében üresen felejtett, nem sokkal korábban ugyancsak csereként pályára lépő Mattia Destro szépített (1-2). Ezzel a Milan visszahozta a meccsbe a Bolognát, főleg miután Lucas Paqueta a 74. percben (egy percen belül) két sárga lapot is begyűjtött és kiállították. A történethez hozzátartozik, hogy Paquetával szemben szabálytalankodtak, aki először reklamálásért sárgát kapott, majd rácsapott a játékvezető kezére. A 96. percben Di Bello a vendégek részéről Sansonét állította ki, majd a meccs lefújása után sportszerűtlenség miatt Dijks is pirosat kapott.

A Milan tehát behúzta a mérkőzést és fontos három pontot szerzett, amellyel tapad az Atalantára. A piros-feketék pontszámban beérték illetve a jobb egymás elleni eredménynek köszönhetően megelőzték a Romát és 3 pontra megközelítették a negyedik Atalantát.

MILAN – BOLOGNA 2-1

Időpont: 2019.05.06. 20:30
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Di Bello
Gólszerzők: Suso (37.), Borini (67.) ill. Destro (72.)
Sárga lapok: Paquetá ill. Poli, Sansone, Calabresi, Pulgar
Piros lap: Paquetá (75.) ill. Sansone (96.), Dijks (97.)

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Abate, Musacchio, Zapata, Rodriguez; Kessié, Biglia (Mauri 26.), Paquetà; Suso (Castillejo 79.), Piatek, Calhanoglu (Borini 60.).

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Conti, Laxalt, Bakayoko, Bertolacci, Cutrone.

BOLOGNA (4-2-3-1): Skorupski; Calabresi, Danilo, Lyanco, Dijks; Pulgar, Poli (Santander 86.); Orsolini (Edera 80.), Svanberg (Destro 63.), Sansone; Palacio.

Cserék: Da Costa, Santurro, Corbo, Helander, Paz, Donsah, Krejci, Dzemaili, Falcinelli.