Három sikeres rajt

Három magyar jégkorong utánpótlás-válogatott is pályára lépett csütörtökön, és mindhárom győzelemmel kezdte aktuális korosztályos felkészülési tornáját

Up-info A juniorválogatott az olaszországi Asiagóban vendégszerepel. A csapatot a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya, Rich Chernomaz irányítja, aki a közelgő korosztályos vb miatt ez alkalommal az U20-as együttessel tartott.

Az U20-as válogatottat a felnőttek kapitánya, Rich Chernomaz irányítja az asiagói tornán Fotó: jegkorongblog.hu

Az U20-as válogatottat a felnőttek kapitánya, Rich Chernomaz irányítja az asiagói tornán  •  Fotó: jegkorongblog.hu

S vélhetően jó ideig elégedett lehetett a Szlovénia elleni nyitómeccsen látottakkal, mert alig valamivel túl a rendes játékidő felén már 2-0-ra vezetett csapata a két fiatal, 16 éves Vértes Nátán és a 17 esztendős Péter Andor találatával. A folytatásra összekapta magát a szlovén gárda, és még a második harmadban egyenlített. A folytatásban már nem született gól, következhetett tehát a ráadás, amelynek 2. percében Kiss Patrik jegyezte a 2 pontot érő gól, a mieink tehát 3-2-re nyertek.

Az U18-as csapat Ausztriában játszik, és magyar szempontból igen jól kezdődött az Olaszország elleni St. Pölten-i találkozó is: 5 perc 5 másodperc elteltével, Tóth András passza után ugyanis Makovics Bence megszerezte a vezetést. Egészen a 39. percig nem változott az eredmény. Ekkor Falus Ádám kiállítása miatt emberfórban hokiztak az olaszok, és 1 perc 1 másodperc alatt ki is használták a létszámfölényüket Francesco Forte révén. Az utolsó harmadot magyar találat vezette fel – ez alkalommal emberelőnyben Mihály Ákos talált be. Tíz perccel és 1 másodperccel később megint egyenlített Itália, Marco De Francesco volt eredményes. De nem tartott sokáig Ivo Machacha csapatának öröme, mert jött egy újabb magyar előny, ezt pedig Madácsi Benedek váltotta gólra, majd 2 perc 34 másodperccel később Dézsi Bence bevitte a kegyelemdöfést is, azaz a vége 4-2 lett Magyarország javára. Ami a statisztikát illeti a magyarok 10, az olaszok 8 perc kiállítást szedtek össze. A kapu lövések számát illetően nem volt érdemi a különbség (42-35 az olaszok javára), mindenesetre a két kapust alaposan megdolgoztatták. Tóth Károly Balázs 95,2, míg Robin Quagliato 88,6 százalékos hatékonysággal védett.

A serdülők Kranjban vesznek részt négyes tornán, és a nyitányon – akárcsak az U20-asoknak – Szlovéniával kellett megmérkőzniük. Nos, ez a találkozó 1-1-es döntetlennel zárult, itt is túlórázniuk kellett a feleknek, és a ráadás ezen a meccsen is a magyaroknak sikerült jobban, s végül 2-1-re nyertek. A góljainkat Béres Boldizsár és Horváth Milán jegyezte.