Háromszor is arany a Junior Európa-bajnokságon

A magyar küldöttség sikeres szereplést könyvelhetett el az isztambuli kontinensviadalon. Nagy örömünkre három aranyérem a miénk lett a megnyerhető hétből, továbbá egy ötödik és két hatodik hely is jutott a június 14-19. között megrendezett Junior Európa-bajnokságon.

Óriási siker alapozta meg a fiatal öttusázók Európa-bajnokságát Isztambulban.

A Basa Lili-Dobronyi Dorina összeállítású váltó a vívás után az akadályszakágban (OCR) az élre ugrott. Úszásban a második legjobb idővel csaptak célba. Ezek után már félperces előnnyel indultak a futás-lövészetre és magabiztosan megtartották vezető pozíciójukat a lányok. Mosolyuk érthetően lenyűgöző volt a dobogó tetején, mindjárt az Európa-bajnokság első napján.

A férfi juniorváltó is kitett magáért, a pontszerző hatodik helyen végzett. A Csák Milán és Holéczy-Fehér Bogdán alkotta csapat jól vívott. Az OCR és az úszás is ment a fiúknak, végül a befejező számban sok időt vesztettek, így lemaradtak a dobogóról.

Az egyéni és csapatversenyek során folytatódott a dicsőségsorozat, Erdős Rita és a magyar csapat junior Európa-bajnokságot nyert. Már a víváson látszott, ebből még lehet valami. Dulai Kinga és Erdős Rita remekeltek a páston. Azután tovább bizakodhattunk az akadályfutás és az úszás eredményeit látva. Az OCR számban a 4. és 6. helyen végeztek, míg Gyugyi Laura a 4. legjobb időt úszta. A laser runban is uralkodtak lányaink, Erdős Rita a 2., Tóth Dorka a 3.helyet érte el ebben a számban. Erdős Rita és csapatunk – benne az egyéniben 5. Dulai Kinga és a 10. Gyugyi Laura – olyan fölényesen nyert, hogy a befutóban akár arra is lehetett volna időnk, hogy egy operettet eldúdoljunk. Leo Fall, a szerző talán nem haragszik meg a többesszámért: Sztambul rózsái… Ez azonban a valóság és nem szinpadi mű volt: Európa-bajnok Erdős Rita és a magyar csapat. Így a Himnuszt énekelhettük, kétszer is ezen a napon.

A férfiak versenyében 25. Csák Milán, 33. Holéczy-Fehér Bogdán, 36. Tárkányi Zsombor, ezzel csapatuk a 9. helyen tudott végezni.

Dulai Kinga és Tárkányi Zsombor hatodikként ért célba a kontinensviadal záró napján. A vegyesváltók versenyét a francia csapat nyerte, megelőzve a német és a lengyel együttest. A mieink átlagos teljesítményt nyújtottak mindegyik szakágban, ezért sikerült a pontszerzés. A mezőny elfáradt az utolsó napra, nem láthattunk igazán szoros küzdelmeket semelyik számban.

Gratulálunk az új versenyszámot rövid időn belül elsajátító junior öttusázóinknak, az őket felkészítő és kísérő edzőknek.