MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Nem jelentett gondot férfiválogatottunknak a franciák legyőzése a vb-n.

Budapest, 2017. július 21. Vámos Márton (j) és a francia Thibaut Simon a férfi vízilabdatorna B csoportjában játszott Magyarország - Franciaország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 21-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Vámos Márton (j) és a francia Thibaut Simon a férfi vízilabdatorna B csoportjában játszott Magyarország – Franciaország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 21-én.

Nem győzzük hangsúlyozni, káprázatos hangulat fogadta a csapatokat megint a Hajósban.

A mérkőzésen Vámos majd Erdélyi révén két perc elteltével 2-0-ra vezettünk. A hajrára már hatgólos előnnyel mehettünk, köszönhetően a balkezes duónknak és csapatkapitányunknak. Az első negyedben a franciák is meglőtték góljukat, Izdinsky sistergős bombája talált utat a kapuba, 1-6. A második negyedben megálltunk egy kicsit a gólgyártással. Manhercz találatával már a hat volt közte ismét, de Marzouki révén, aki nagyon élt, a franciák megnyerték ezt a negyedet, 3-2-re, így a nagyszünetben 8-4 volt ide az állás. A fordulás után megnyertük 3-1-re a negyedet. Öröm volt, hogy Gór-Nagy is meglőtte a vb első gólját, így 11-5-re vezettünk. Az utolsó etapban rátett még egy lapáttal a csapat. A végén nem sikerült növelni előnyünket, de így is magabiztosan 13-7-re győztünk.

Vizes vb, B-csoport: (3. forduló)

Franciaország-Magyarország 7–13 (1–6, 3–2, 1–3, 2–2)
Franciaország: Fontani – Saudadier, Kovacevic, Piot, Simon, Crousillat, Marzouki 4. Csere: Dino, Izdinsky 1, Laversanne, Peisson, Camarasa 2, Garsau (kapus). Szövetségi kapitány: Hrestak Hrvoje

Magyarország: Nagy V. – Török, Vámos 4, Hosnyánszky 1, Erdélyi 1, Varga Dénes 3, Mezei. Csere: Manhercz 1, Zalánki 2, Decker Á., Gór-Nagy 1, Decker A. (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

– Vámos már a másikját lövi, 0-4

– Varga Dénes csuklója az egyik, ha nem a legjobb a világon. Ismét villant, 0-3 ide

– Erdélyi fórból, 0-2 ide

– Vámos kezdi meg a gólgyártás, 0-1 ide

– most is teltház van

– érdekesség, hogy az a Naumov fújja most is a sípot, aki a magyar-olasz káosz meccsnek az egyik bírója volt. A másik a lengyel Koryzna sporttárs.