Hegyikerékpársport: Benkó Barbi – UCI pontok Itáliából

image

Benkó Barbara, a német Focus M.I.G. hegyikerékpárosa vasárnap az olaszországi Marlene Sunshine Race C1-es versenyen indult, ahol a 6. helyet megszerezve 18 UCI-pontot gyujtött. Barbi beszámolója:

‘A pálya nem épp a legideálisabb volt beletanulni, mivel relatíve kemény volt. Felfelé is, a lefelé pedig kimondottan technikásnak számított, sziklás, gyökeres, meredek, ami már önmagában is durva volt, de a nagy por miatt még csúszós is, és ha valaki ment elotted (márpedig biztos, hogy ment) akkor semmit nem láttál a portól.
A rajtot sikerült jól elkapnom és 3-4. helyen érkeztem a rajtkörrol az élbollyal és ezt a pozíciót tudtam is tartani egy darabig, de a verseny felénél mélypontra kerültem és kicsit visszaestem, de szerencsére a végére megint össze tudtam kapni magam és a végén feljöttem. Végül a 6. hely lett az enyém, az U23-at nyertem!: " – számolt be a versenyrol Benkó Barbara a blogjában.