Helytállt az Eger, de a Recco győzött

Eger Bitskey

Az utolsó negyedig lőtávolon belül maradt az Eger a Reccoval szemben a BL 3. fordulójában.

Nem volt könnyű helyzetben az Eger. A Magyar Kupa ezüst után, már a BL-ben volt érdekelt szerdán, ráadásul a Recco ellen.

A hevesi alakulat jól tartotta magát a félidőig, hiszen az első negyedben 2-2, míg a másodikban 0-1-es etapot produkált, így egyetlen gól volt a hátránya a nagyszünet előtt. A fordulás után egy perc alatt két góllal is elhúzott az olasz sztárcsapat, Filipovics majd Molina volt eredményes. A háromgólos előny megmaradt az utolsó másodpercekig, mikor Erdélyi értékesített egy bünetetőt, 4-5. Az utolsó negyedben potyogtak a gólok, ebből pedig az Eger jött ki rosszabbul. A Recco légiósai erőt demonstráltak, és a ő vezérletükkel 11-7-re győzött a csapat.

A következő forduló január 18-án rendezik.

Bajnokok Ligája, 3. forduló, B-csoport:

ZF-Eger – Pro Recco (olasz) 7-11 (2-2, 0-1, 2-3, 3-6)
Gólszerzők: Bedő 2, Csuk 2, Erdélyi 2, Vapenski 1 ill. Pijetlovics 3, Molina 2, Filipovics 2, Mandics 1, Sukno 1, Figari 1, Gondelli 1

A-csoport:

Spandau 04 (német)- A-Híd OSC Újbuda 6-10 (0-3, 2-2, 2-2, 2-3)
Gólszerzők: Marzouki 2, Csuk 1, Dedovics 1, Restovics 1, Hamby 1 ill. Nikics 3, Seman 2, Bátori 2, Nagy 1, Salamon 1, Zalánki 1

AN Brescia (olasz)-Szolnoki Dózsa-Közgép 9-10 (2-3, 2-2, 3-4, 1-2)
Gólszerzők: Paszkovics 2, C. Presciutti, Rizzo 1, Muslim 1, Nora 1, N. Presciutti 1, Ubovics 1, Napolitano 1, ill. Younger 2, Prlainovics 2, Varga Dénes 2, Crousillat 1, Vámos 1, Mezei 1, Kis G. 1

Olympiakosz Pireusz – Nizza 15-2 (5-0, 4-0, 1-1, 5-1)
Gólszerzők: Molomvosz 3, Murikisz 3, Funtulisz 3, Geniduniasz 2, Delakasz 1, Ntsokasz 1, Janovics 1, Espanol 1 ill. Monneret 1, Izdinszky 1

Tabella: 1. Olympiakosz 7 pont, 2. Szolnok 7 pont, 3. OSC 6 pont, 4. Spandau 3 pont, 5. Brescia 3 pont, 6. Nizza 0 pont

B-csoport:

Waspo Hannover (német) – Partizán Belgrád (szerb) 12-12 (3-4, 0-3, 4-3, 5-2)
Gólszerzők: Radovics 4, Brguljan 3, Corusic 2, Estrany 2, Bukowski 1 ill. Stojanovics 5, Lazics 3, Jaksics 2, Drasovics 1, Radojevics 1

Barceloneta (spanyol) – Jug Dubrovnik (horvát) 7-7 (1-2, 2-0, 1-4, 3-1)
Gólszerzők: Munarriz 3, Tahull 2, Minguell 1, Roca 1 ill. Perrone 5, Jokovics 1, Obradovics 1

Tabella: 1. Pro Recco 9 pont, 2. Barceloneta 5 pont, 3. Jug Dubrovnik 4 pont, 4. Eger 3 pont, 5. Hannover 2 pont, 6. Partizán 1 pont