Hiába a jó kezdés kikapott a Tatabánya

A Győr Sharks második félidei teljesítményével fordított és nyert az U19-es bajnokságban.

Ismételten egy mérkőzést rendeztek meg az elmúlt hétvégén a juniorok viadalán. Tavaly a Tatabánya Mustangs meg tudta verni a Győr Sharks-ot, de idén már más forgatókönyvet hozott a két gárda küzdelme.

70250151_2749456325067223_8306080753163173888_o

A bányászvárosiak remekül kezdtek az első félidőben, igaz, az első pontokat a vendég offense hozta össze nekik. Egy rossz snap után a Cápák az end zone-ban tudták összeszedni a labdát, így safetyt szerzett a Mustangs (2-0). Ezután már a támadósor is kezdett játékba lendülni. Misztl Benedek és Bodnár István már a Divízió II-ben is kiemelkedő teljesítményt tett le az asztalra, de juniorban is kikerekedett ez. Misztl passzát Bodnár váltotta pontokra, majd előbbi egy extrát is értékesített (9-0). A második negyedben pedig Kaiser Dániel futása hozott egy újabb touchdownt a hazaiaknak (15-0). A Sharks ugyan Várfalvi Péter Patrik elkapásával és Plántek Zoltán extrájával szépített, de Bodnár egy újabb hatpontossal örvendeztette meg a hazai közönséget (22-7).

70562792_2749455341733988_7852380242172706816_o

A második félidőben aztán jött a fordulat, és mintha a Tatabánya rövidzárlatot kapott volna. A Győr szépen kezdte ledolgozni a hátrányát Hegedüs Benedek futásával, majd Várfalvi elkapásával és Plántek extrájával már csak kettő volt közte (22-20). És még volt egy játékrész! Itt pedig a Győr kerekedett felül: Hegedüs és Várfalvi egy-egy futásával fordítottak, amihez egy Keller Péter kétpontos is párosult, így a Cápák visszavágtak a Tatabányának a tavaly elszenvedett vereségért: 34-22.

Fotók: Szűcs Ilona

Tatabánya Mustangs – Győr Sharks 22-34 (9-0, 13-7, 0-13, 0-14)
Pontszerzők: Bodnár István 2 TD, Kaiser Dániel 1 TD, Sharks 1 S, Misztl Benedek 2 XP, illetve Várfalvi Péter Patrik 3 TD, Hegedüs Benedek 2 TD, Keller Péter 1 PAT, Plántek Zoltán 2 XP